Mistrz Polski w kulturystyce zamienił Kielce na Rzeszów. W przyszłości chce zostać zawodowym zawodnikiem

Czytaj dalej
Fot. Archiwum zawodnika
Tomasz Ryzner

Mistrz Polski w kulturystyce zamienił Kielce na Rzeszów. W przyszłości chce zostać zawodowym zawodnikiem

Tomasz Ryzner

- Bez odpowiedniej ilości wypitej wody nie ma treningu, a mięśnie rosną poza siłownią, w czasie odpoczynku, regeneracji, snu - mówi WOJCIECH PIECZABA, dwukrotny mistrz Polski w kulturystyce, zwycięzca amatorskich zawodów Mister Olimpia, od kilku miesięcy mieszkaniec Rzeszowa.

Mieszkał pan w Kielcach, startował w klubie Wiking Starachowice, a nagle został rzeszowianinem. Skąd ta zmiana?
Rzeszów jest pięknym miastem. Czystym, rozrastającym się wszerz, a nie, jak to widziałem w Kielcach, zabudowującym kolejne przestrzenie centrum kosztem zieleni. Po ślubie doszliśmy z żoną do wniosku, że nic nas w Kielcach nie trzyma. Rzeszów już znałem, bo współpracowałem z tutejszą siłownią Hellgym.

Mieszkał pan w Kielcach, startował w klubie Wiking Starachowice, a nagle został rzeszowianinem. Skąd ta zmiana?

Rzeszów jest pięknym miastem. Czystym, rozrastającym się wszerz, a nie, jak to widziałem w Kielcach, zabudowującym kolejne przestrzenie centrum kosztem zieleni. Po ślubie doszliśmy z żoną do wniosku, że nic nas w Kielcach nie trzyma. Rzeszów już znałem, bo współpracowałem z tutejszą siłownią Hellgym.

 

Zarabia pan jako trener personalny?

Skończyłem prawo na KUL-u w Lublinie, ale tak się składa, że bronię prawa, jako policjant. Jestem starszym posterunkowym, pracuję w Boguchwale. 

 

To chyba spokojne miejsce?

Zwykle tak, ale na przykład przy okazji meczów piłki nożnej bywa mniej spokojnie.

 

Miał pan jakieś przygody?

W tym zawodzie trudno ich nie mieć. Zdarzały się niefajne sytuacje, ale mój wygląd robi jednak wrażenie i pewnie pomaga rozładować konfliktowe sytuacje.

 

Wyczytałem, że po raz pierwszy był pan na siłowni jako trzynastolatek. Ktoś mnie kiedyś przekonywał, że ćwiczenia siłowe hamują wzrost u młodego człowieka.

Nie ma żadnych badań, które by to potwierdzały. Oczywiście, jeśli nastolatek czy też dorosły zacznie przesadzać, zabierać się od razu za duże ciężary, ćwiczyć codziennie po kilka godzin, to na pewno zrobi sobie krzywdę. Na początku skupiamy się na ogólnorozwojowych ćwiczenia. 

 

Same mięśnie rosną poza siłownią.

Tak jest. W czasie odpoczynku, snu, regeneracji. Dlatego początkującym radzę trochę poczytać, poprosić o pomoc instruktora. Nie zaszkodzi też się zbadać, sprawdzić, czy mamy prosty kręgosłup.

 

W dalszej części rozmowy Wojciech Pieczaba mówi m.in. o odżywkach i diecie ćwiczących na siłowni, o błędach, jakie popełniają, o etykiecie, jaka obowiązuje na siłowni, o dopingudziewczyny 

 

Pozostało jeszcze 90% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Tomasz Ryzner

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.