bell

Mirosław Pałka z Rzeszowa otrzymał nominację na sędziego Ligi Siatkówki Kobiet. Najtrudniej sędziuje się niższe ligi

Mirosław Pałka twierdzi, że przed debiutem w LSK nie ma stresu tylko lekkie napięcie, bo chciałby aby start wypadł jak najlepiej Fot. Archiwum Mirosława Pałki Mirosław Pałka twierdzi, że przed debiutem w LSK nie ma stresu tylko lekkie napięcie, bo chciałby aby start wypadł jak najlepiej
bell

- Jak się awansuje do elity polskich arbitów, bo nominację na sędziego LSK trzeba tak traktować? - pytamy Mirosława Pałkę, przewodniczącego Wydziału Sędziowskiego Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej i członka Wydziału Sędziowskiego PZPS.

Myślę, że oprócz merytorycznych podstaw, czyli znajomości przepisów czy doświadczenia, potrzebne jest także szczęście, nawet dużo szczęścia.

Ile lat jest pan sędzią?
W tym roku przypada akurat 30. rocznica sędziowania. Uprawnienia sędziego zdobyłem w wieku 19 lat, po sześciu latach udało mi się awansować na szczebel centralny, a w 2010 roku dołączyłem do grona sędziów 1 ligi. W tym roku nominowano mnie do sędziowania ligi profesjonalnej w kategorii kobiet.

Dołączył pan do kolegów z Podkarpacia, którzy sędziują w LSK i PlusLidze.
W PlusLidze arbitrem jest Mariusz Gadzina ze Strzyżowa natomiast w Lidze Siatkówki Kobiet mamy Grzegorza Janusza z Jasła i Damiana Lica z Żołyni. Kilka lat temu sędziowską karierę w PluLidze zakończyli Piotr Dudek z Żołyni i Robert Dworak z Rzeszowa, którzy obecnie są kwalifikatorami i szkolą młodszych kolegów.

W dalszej części rozmowy m.in.:

 • Czy Podkarpacie ma mocną reprezentację arbitrów na najwyższym szczeblu
 • Jak się sędziuje na niższych szczeblach rozgrykowych, łatwiej czy trudniej niż np. w PlusLidze
 • Gdzie sędziuje się najtrudniej
Pozostało jeszcze 73% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

bell

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.