Minister zdrowia na razie nie spacyfikuje poznańskiego programu in vitro

Czytaj dalej
Fot. 123RF
Bogna Kisiel

Minister zdrowia na razie nie spacyfikuje poznańskiego programu in vitro

Bogna Kisiel

Program in vitro w Poznaniu jest niezagrożony do 2020 r. Miasto uzyskało pozytywną opinię Agencji Oceny Technologii Medycznych. Decyzja jednak została wydana na trzy lata. Co potem? Nie wiadomo. Posłowie pracują właśnie nad zmianą przepisów. Jeśli wejdą one w życie, to gminy i miasta będą mogły finansować jedynie te zabiegi, które uzyskają zgodę AOTM, która jest zależna od ministra zdrowia. Dziś opinia agencji nie jest wiążąca.

W sierpniu wystartował program in vitro finansowany przez miasto. – Minął ledwie miesiąc i już dwie pary spodziewają się dzieci – twierdzi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. I wskazuje:

– Zapłodnienie pozaustrojowe jest standardem w krajach zachodnioeuropejskich. We Włoszech tą metodą przychodzi na świat 2 proc. dzieci, a w Skandynawii 5 proc.

W artykule przeczytasz:

  • Ile par może skorzystać z miejskiego programu dofinansowania metody zapłodnienia in vitro?
  • Ile kosztuje program?
  • Jak sprawę komentuje prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak?
Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogna Kisiel

Wszystko co dotyczy Poznania, czym żyją mieszkańcy jest mi bliskie. Pod lupę biorę decyzje władz, działalność miejskich spółek, instytucji, związków międzygminnych. Bacznie wsłuchuję się w głos poznaniaków i radnych. Od lat śledzę rozwój aglomeracji poznańskiej, działania podejmowane przez powiat poznański, szczególnie bacznie obserwuję gminę Czerwonak. Chętnie podejmuję tematy społeczne, historie ludzi zmagających się z przeciwnościami losu, pomysły młodych ludzi, które mogą zrewolucjonizować nasze życie. Interesują mnie rozwiązania komunikacyjne, problematyka zagospodarowania przestrzennego i gospodarki odpadami, bo jeśli w tych obszarach nie znajdziemy rozsądnych rozwiązań, to zapłacą za to przyszłe pokolenia.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.