Łukasz Pado

Miłosz Wałach z Pruchnika będzie następcą słynnego Sławomira Szmala

Miłosz Wałach z Pruchnika będzie następcą słynnego Sławomira Szmala Fot. Dawid Łukasik
Łukasz Pado

Miłosz Wałach z Pruchnika, jest od poniedziałku na ustach wielu ludzi. Tego dnia zaliczył debiut w barwach PGE Vive Kielce w meczu PGNiG Superligi.

Jest 55. minuta meczu Vive Kielce - Zagłębie Lubin. Gospodarze prowadzą 29:21 i jest niemal pewne, że tego meczu nie przegrają. W miejsce Sławomira Szmala trener Tałant Dujszebajew wprowadza rezerwowego bramkarza, niespełna 16-letnego Miłosza Wałacha.

Kibice biją brawa, bo okazuje się, że jest to najmłodszy gracz w historii kieleckiego klubu, który zagrał w ekstraklasie. Dotychczas to miano nosił słynny Zbigniew Tłuczyński, były reprezentant Polski, olimpijczyk z Moskwy a potem trener m.in. Vive, który zadebiutował w ekstraklasie w barwach Korony Kielce mając skończone 16 lat. Miłosz ten wiek skończy dopiero 23 listopada.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Pado

Jestem dziennikarzem sportowym. Z Gazetą Codzienną Nowiny oraz portalem nowiny24.pl związałem się w 2003 roku. Sportem pasjonuję się od dziecka. Moją ulubioną dyscypliną jest piłka nożna, ale uwielbiam żużel, siatkówka, koszykówka, badminton, łyżwiarstwo szybkie, wszelkie sporty wrotkarskie. Szczególne miejsce w moich zamiłowaniach sportowych zajmują sporty walki: boks, judo, kickboxing, MMA, zapasy i inne. Dzięki pracy w Nowinach miałem okazję uczestniczyć w wielu fajnych wydarzeniach sportowych, zarówno międzynarodowych, ogólnopolskich i tych regionalnych, a także poznać sporą grupę znanych sportowców i trenerów.


W redakcji zajmuję się głównie siatkówką żeńską, sportami walki, piłką nożną oraz dyscyplinami mniej popularnymi, jak: badminton, łyżwiarstwo szybkie. Przygotowuję też cotygodniowy weekendowy kalendarzyk, czyli Sportowy Rozkład Jazdy. Oprócz pisania artykułów robię zdjęcia, a także materiały wideo.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.