Mieszkaniec Przemyśla twierdzi, że radny Marcin Kowalski groził mu i złożył doniesienie do prokuratury. Radny zaprzecza [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Norbert Ziętal
Norbert Ziętal

Mieszkaniec Przemyśla twierdzi, że radny Marcin Kowalski groził mu i złożył doniesienie do prokuratury. Radny zaprzecza [ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal

Mieszkaniec Przemyśla złożył do prokuratory doniesienie o popełnienie przestępstwa przez radnego miejskiego Marcina Kowalskiego i chce, aby go ścigano karnie. Podczas konferencji prasowej radny zaprzeczył. - To my, od początku kadencji, jesteśmy stale pomawiani i szykanowani - twierdzi.

To kolejne echa nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu z 6 czerwca, w której trakcie zmieniona została przewodnicząca i wiceprzewodniczący rady oraz szefowie prawie wszystkich komisji Rady Miejskiej. Władzę w radzie straciła koalicji Wspólnie dla Przemyśla (dawny Kukiz'15) i Koalicji Obywatelskiej. a zdobyły ją kluby Prawa i Sprawiedliwości, Regii Civitas oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Sesja miała burzliwy przebieg, wielokrotnie ją przerywano.

Jeden z mieszkańców Przemyśla, dzisiaj osoba prywatna, ale podczas ostatniej kampanii wyborczej sztabowiec PiS, złożył doniesienie do prokuratury na radnego Marcina Kowalskiego (Wspólnie dla Przemyśla). Twierdzi w nim, że radny podczas sesji kierował wobec niego groźby karalne, a nawet próbował "fizycznego ataku". Mieszkaniec zwrócił się również o przydzielenie ochrony policyjnej.

Jak sprawdziliśmy, takie doniesienie faktycznie trafiło do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu. Nie ma jeszcze decyzji o wszczęciu lub nie postępowania.

Pozostało jeszcze 49% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Norbert Ziętal

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.