Bartosz Gubernat

Mieszkańcy z Miłocina i Pogwizdowa Nowego chcą jeździć także z MPK Rzeszów. Czekają na decyzję burmistrza i związku gmin

Jeśli władze Głogowa Młp. i Związku Gmin PKS wyrażą zgodę, autobus MPK linii 8 dojedzie do Miłocina i Pogwizdowa Nowego Fot. K.Łokaj Jeśli władze Głogowa Młp. i Związku Gmin PKS wyrażą zgodę, autobus MPK linii 8 dojedzie do Miłocina i Pogwizdowa Nowego
Bartosz Gubernat

Od decyzji władz Głogowa Młp. i Związku Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa zależy, czy miejskie autobusy linii „8” obsłużą pasażerów z Miłocina i Pogwizdowa Nowego.

Autobusy linii „8” kursują w tej chwili od alei Sikorskiego na osiedlu Biała, do ul. Warszawskiej na Staromieściu. Kurs kończą na wysokości skrzyżowania z ulicą Borową.

Do Miłocina i Pogwizdowa z gminy Głogów Małopolski jest stąd niedaleko, ale rzeszowski przewoźnik tam nie dojeżdża, bo sąsiednia gmina ma podpisaną umowę na obsługę komunikacji z inną firmą. To Międzygminna Komunikacja Samochodowa, która do Pogwizdowa wysyła swoją linię „220”. Podczas ostatniego zebrania wiejskiego mieszkańcy Pogwizdowa narzekali, że linia MKS jeździ zbyt rzadko, a jej autobusy są bardzo często przepełnione pasażerami i trudno się do nich zmieścić. Obecnego na zebraniu prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca prosili w związku z tym o wydłużenie do ich sołectwa kursów miejskiej „ósemki”.

Chcą jeździć do sąsiednich wiosek

- To wydłużyłoby kurs zaledwie o kilka kilometrów. Technicznie to też żaden kłopot, jest u nas pętla, na której autobus mógłby bez problemu zawrócić - przekonywali.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

 • jaką decyzję podjął prezydent Rzeszowa
 • czy jest szansa na to, że wniosek mieszkańców zostanie uwzględniony
Pozostało jeszcze 69% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Bartosz Gubernat

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.