Bartosz Gubernat

Mieszkańcy z Miłocina i Pogwizdowa Nowego chcą jeździć także z MPK Rzeszów. Czekają na decyzję burmistrza i związku gmin

Jeśli władze Głogowa Młp. i Związku Gmin PKS wyrażą zgodę, autobus MPK linii 8 dojedzie do Miłocina  i Pogwizdowa Nowego Fot. K.Łokaj Jeśli władze Głogowa Młp. i Związku Gmin PKS wyrażą zgodę, autobus MPK linii 8 dojedzie do Miłocina i Pogwizdowa Nowego
Bartosz Gubernat

Od decyzji władz Głogowa Młp. i Związku Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa zależy, czy miejskie autobusy linii „8” obsłużą pasażerów z Miłocina i Pogwizdowa Nowego.

Autobusy linii „8” kursują w tej chwili od alei Sikorskiego na osiedlu Biała, do ul. Warszawskiej na Staromieściu. Kurs kończą na wysokości skrzyżowania z ulicą Borową.

Do Miłocina i Pogwizdowa z gminy Głogów Małopolski jest stąd niedaleko, ale rzeszowski przewoźnik tam nie dojeżdża, bo sąsiednia gmina ma podpisaną umowę na obsługę komunikacji z inną firmą. To Międzygminna Komunikacja Samochodowa, która do Pogwizdowa wysyła swoją linię „220”. Podczas ostatniego zebrania wiejskiego mieszkańcy Pogwizdowa narzekali, że linia MKS jeździ zbyt rzadko, a jej autobusy są bardzo często przepełnione pasażerami i trudno się do nich zmieścić. Obecnego na zebraniu prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca prosili w związku z tym o wydłużenie do ich sołectwa kursów miejskiej „ósemki”.

Chcą jeździć do sąsiednich wiosek

- To wydłużyłoby kurs zaledwie o kilka kilometrów. Technicznie to też żaden kłopot, jest u nas pętla, na której autobus mógłby bez problemu zawrócić - przekonywali.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

  • jaką decyzję podjął prezydent Rzeszowa
  • czy jest szansa na to, że wniosek mieszkańców zostanie uwzględniony
Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Bartosz Gubernat

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

14,50 29,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.