Mieszkańcy ul. PCK w Rzeszowie: Nie chcemy żyć na bombie. W naszej kamienicy czad omal nie zabił trójki mieszkańców

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Anna Janik

Mieszkańcy ul. PCK w Rzeszowie: Nie chcemy żyć na bombie. W naszej kamienicy czad omal nie zabił trójki mieszkańców

Anna Janik

Siostry Klaudia i Paula Bąk od dziecka mieszkają w kamienicy przy ul. PCK w Rzeszowie. Ale choć mają dach nad głową, szukają mieszkania na wynajem, bo przez traumatyczne przeżycia z ostatniego miesiąca nie są w stanie tam dalej żyć.

- Tego widoku nie zapomnę do końca życia. Moja sąsiadka Nikola leżąca bez ruchu twarzą do ziemi, cała pocięta szkłem z wybitej z drzwi łazienki szyby, z zaciśniętą buzią, do której jej mama na siłę wkłada palce, żeby szczękościsk puścił i żeby mogła złapać oddech - opowiada 21-letnia Paula Bąk. - A przecież dzień wcześniej z kamienicy wyszła ekipa remontowa, która miała zrobić porządek z kominami. Obiecano nam, że teraz wszystko jest sprawne, że nic już nikomu nie grozi - załamuje ręce.

Zdążyła wstać z wanny

15-letnia Nikola zatruła się czadem w ubiegły piątek późnym wieczorem. Brała kąpiel, gdy nagle zamontowany w piecu czujnik odciął włącznik, przez co nagle zaczęła lecieć zimna woda. Nastolatka wstała z wanny, żeby zobaczyć, co się dzieje i wtedy poczuła się źle.

- Na początku myślałam, że słabo mi jest, bo siedziałam długo w ciepłej wodzie. Ale kiedy odwróciłam się po szampon, miałam zawroty głowy, zatkało mi uszy. Czułam, że coś jest nie tak, a kiedy próbowałam wyjść z wanny, nie mogłam już ustać na nogach i przewróciłam się. Zdążyłam jeszcze krzyknąć: mamo!

- opowiada 15-latka.

W dalszej części przeczytasz:

 • jak rodzicom udało się dostać do łazienki i uratować Nikolę
 • kto jeszcze z mieszkańców bloku, oprócz Nikoli, został podtruty przez czad
 • jak zarządca bloku, MZBM, komentuje sytuację, że dzień po remoncie instalacji doszło do podtrucia
 • kto zajmuje się wyjaśnianiem sprawy
Pozostało jeszcze 84% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Anna Janik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.