Mieszkańcy Podkarpacia zaliczają się do najbardziej zadowolonych ze swojego miejsca zamieszkania. Z zadowoleniem ogólnym jest gorzej

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Norbert Ziętal

Mieszkańcy Podkarpacia zaliczają się do najbardziej zadowolonych ze swojego miejsca zamieszkania. Z zadowoleniem ogólnym jest gorzej

Norbert Ziętal

Mieszkańcy Podkarpacia najbardziej w Polsce są zadowoleni z terenów zielonych w swoim regionie. Lubią swoją miejscowość. Powietrze, którym oddychają, jest w grupie tych najmniej zanieczyszczonych w Polsce. Zaliczamy się do najbardziej ufnych i religijnych Polaków. Jednak w kategorii ogólnego zadowolenia, nie jesteśmy już liderami.

Cykliczne „Badania spójności społecznej” prowadzi Główny Urząd Statystyczny. Właśnie ukazały się wyniki dotyczące 2018 r.
Ogólne obserwacje dotyczącej całej Polski? W 2018 r. w porównaniu z 2015 r. poprawiła się sytuacja ekonomiczna gospodarstw domowych. Spadło ubóstwo. Wzrósł odsetek gospodarstw domowych ogólnie zadowolonych z życia. GUS_badał osoby w wieku powyżej 16 roku życia.

Lubimy swoje miejscowości i tereny zielone

W Podkarpackiem jest największy odsetek mieszkańców, aż 87 proc. zadowolonych z terenów zielonych. Po tym względem, równać z nami mogą się tylko mieszkańcy województw warmińsko-mazurskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego. Średnia krajowa wynosi 79 proc.

Bardziej niż większość Polaków lubimy miejscowość, w której mieszkamy. Aż 84 proc. mieszkańców Podkarpacia ceni swoje „gniazdo”. To wprawdzie mniej niż w Małopolsce (86 proc.), Wielkopolsce (85 proc.) i Podlaskim (85 proc.), ale więcej niż w pozostałych regionach. Średnia krajowa wynosi 80 proc.

W dalszej części m.in.:

  • czy na Podkarpaciu czujemy się bezpieczni
  • komu ufamy najbardziej
  • kto jest szczęśliwszy od nas
Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Norbert Ziętal

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

14,50 29,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.