Mieszkańcy Podkarpacia zaliczają się do najbardziej zadowolonych ze swojego miejsca zamieszkania. Z zadowoleniem ogólnym jest gorzej

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Norbert Ziętal

Mieszkańcy Podkarpacia zaliczają się do najbardziej zadowolonych ze swojego miejsca zamieszkania. Z zadowoleniem ogólnym jest gorzej

Norbert Ziętal

Mieszkańcy Podkarpacia najbardziej w Polsce są zadowoleni z terenów zielonych w swoim regionie. Lubią swoją miejscowość. Powietrze, którym oddychają, jest w grupie tych najmniej zanieczyszczonych w Polsce. Zaliczamy się do najbardziej ufnych i religijnych Polaków. Jednak w kategorii ogólnego zadowolenia, nie jesteśmy już liderami.

Cykliczne „Badania spójności społecznej” prowadzi Główny Urząd Statystyczny. Właśnie ukazały się wyniki dotyczące 2018 r.
Ogólne obserwacje dotyczącej całej Polski? W 2018 r. w porównaniu z 2015 r. poprawiła się sytuacja ekonomiczna gospodarstw domowych. Spadło ubóstwo. Wzrósł odsetek gospodarstw domowych ogólnie zadowolonych z życia. GUS_badał osoby w wieku powyżej 16 roku życia.

Lubimy swoje miejscowości i tereny zielone

W Podkarpackiem jest największy odsetek mieszkańców, aż 87 proc. zadowolonych z terenów zielonych. Po tym względem, równać z nami mogą się tylko mieszkańcy województw warmińsko-mazurskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego. Średnia krajowa wynosi 79 proc.

Bardziej niż większość Polaków lubimy miejscowość, w której mieszkamy. Aż 84 proc. mieszkańców Podkarpacia ceni swoje „gniazdo”. To wprawdzie mniej niż w Małopolsce (86 proc.), Wielkopolsce (85 proc.) i Podlaskim (85 proc.), ale więcej niż w pozostałych regionach. Średnia krajowa wynosi 80 proc.

W dalszej części m.in.:

 • czy na Podkarpaciu czujemy się bezpieczni
 • komu ufamy najbardziej
 • kto jest szczęśliwszy od nas
Pozostało jeszcze 72% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Norbert Ziętal

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.