Mieszkańcy otwarci na świąteczną pomoc

Czytaj dalej
Fot. ZS2
Karolina Rokitnicka

Mieszkańcy otwarci na świąteczną pomoc

Karolina Rokitnicka

Dwa dni trwała zbiórka żywności zorganizowana przez Zespół Szkół nr 2 w Rypinie i miejscowy oddział PCK. To już kolejna edycja tej akcji.

- Widzimy, że ta świąteczna pomoc jest bardzo potrzebna, nie wszystkie rodziny stać na zakup podstawowych produktów, aby przegotować świąteczny stół, dlatego ta akcja jednoczy naszą społeczność szkolną, uwrażliwia na potrzeby innych, przynosząc dobre owoce w postaci konkretnej pomocy uczniom i ich rodzinom - uważa dyrektor ZS nr 2, Henryk Kiełkowski.Chętnie pomogli

To już kolejna edycja wspólnej inicjatywy szkoły i PCK. W tym roku uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 zbierali produkty spożywcze w dwóch dyskontach oraz galerii. Mieszkańcy chętnie włączyli się do akcji.

- Z zebranych produktów udało się zrobić ponad 120 paczek dla uczniów szkoły, będących w niełatwej sytuacji materialnej - informuje nauczycielka ZS2 Ewa Chabowska.

Paczki już trafiły do potrzebujących.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, uczestnikom świątecznej akcji zbierania żywności dla uczniów naszej szkoły. Szczególne podziękowania kierujemy do sklepów za możliwość przeprowadzenia zbiórki. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu i hojności mieszkańców powiatu ponad 120 uczniów otrzymało konkretną pomoc. Dzięki niej święta Bożego Narodzenia będą jeszcze piękniejsze - dodaje dyrektor Kiełkowski.

Prezenty dla rodzin

Zbiórka żywności to niejedyna forma świątecznej pomocy organizowana przez “Dwójkę”. Bierze ona także udział w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”.

- W tym roku dwie rodziny uczniów naszej szkoły otrzymały pomoc rzeczową w postaci produktów chemicznych, spożywczych, sprzętu AGD. Udało się zebrać ok. 2500 zł. W zbiórce wzięli udział nauczyciele, uczniowie, pracownicy Rypińskiego Centrum Sportu. Dziękujemy wszystkim, którzy myślą o innych i pomagają - podsumowuje Beata Osowska, szkolna koordynatorka akcji, psycholog.


Zbiórka PCK
Create your own infographics

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.