Mieszkańcy osiedli debatowali z policją

Czytaj dalej
Fot. Aleksandra Pasis
Aleksandra Pasis

Mieszkańcy osiedli debatowali z policją

Aleksandra Pasis

Grudziądzanie z południowych dzielnic sygnalizowali m.in. zakłócanie porządku i problemy w ruchu.

Podczas spotkania z mundurowymi poświęconemu tworzeniu mapy zagrożeń, mieszkańcy chętnie wskazywali nurtujące ich problemy.

- Na naszym osiedlu jest pełno bezdomnych. Śpią po klatkach schodowych, a z piwnic robią sobie toalety. Zdarzają się też włamania - alarmowali lokatorzy z bloków na Lotnisku.

Mieszkaniec os. Rządz natomiast prosił policjantów o zwrócenie uwagi na grupy młodzieży, które zbierają się na placu przy ul. Gąsiorowskiego. - Piją, palą i hałasują - twierdził mężczyzna.

Grudziądzanie z południowej części miasta zgłaszali również problemy związane z ruchem drogowym.

Andrzej Burkiewicz, kierownik administracji os. Rządz: - Proszę, by ustawić znak ograniczenia prędkości do 30 km/h przy wjeździe na osiedle od strony ul. Gąsiorowskiego i ograniczenia ruchu dla samochodów ciężarowych.

Dariusz Wojtaś z „drogówki”: - Będziemy o to wnioskowali. Zdecydowanie wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa, tym bardziej że po remoncie ul. Sobieskiego powstały dodatkowe miejsca parkingowe i przy ograniczeniu prędkości łatwiej będzie włączać się do ruchu.

- Czy ulice Toruńska i Mickiewicza są otwarte dla ruchu? Mamy wrażenie, że z zakazów jazdy ludzie nic sobie nie robią. Samochody jeżdżą tymi traktami i parkują! - denerwowali się przybyli na spotkanie.

Mieszkańcy os. Lotnisko dorzucali: - Ludzie „na szago” przechodzą do lasu przez czteropasmową ulicę Warszawską! To bardzo niebezpieczne!

- Będziemy tam częściej - do obu sygnałów odniósł się st. asp. Dariusz Wojtaś.

Zaniepokojony statystykami policyjnymi dotyczącymi przestępstw narkotykowych, nauczyciel jednej ze szkół średnich dopytywał: - Czy liczba „91” nie jest zbyt niska? Wydaje mi się, że nie odzwierciedla ona skali problemu w mieście.

Marzena Solochewicz - Kostrzewska, oficer prasowy policji: - My działamy, ale zachęcamy do większej współpracy z nami. Przekazujcie nam informacje jeśli widzicie podejrzane osoby na terenie szkół, bo zdarza się, że my nie raz dowiadujemy się o czymś jako ostatni.

Zgodnie z zapowiedzią funkcjonariuszy, mapa zagrożeń opracowana w oparciu o sygnały mieszkańców, będzie gotowa na przełomie lutego i marca.

Aleksandra Pasis

Pracuję w grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.