Anna Janik

Mieszkańcy Bud Głogowskich, pow. rzeszowski zamierzają zablokować inwestycję PKP: Nie chcemy obok naszych domów transformatorów

Działka, którą od gminy kupiły PKP, w niewielkiej części zahacza o obszar Natura 2000. Mieszkańcy zastanawiają się, jak wpłynie to na faunę i florę Fot. Krzysztof Łokaj Działka, którą od gminy kupiły PKP, w niewielkiej części zahacza o obszar Natura 2000. Mieszkańcy zastanawiają się, jak wpłynie to na faunę i florę
Anna Janik

Dwa transformatory po 110 kV, rozdzielnia sieciowa pod zasilanie torów kolejowych, a wszystko na 1-hektarowej działce - tak w skrócie ma wyglądać nowa inwestycja PKP Energetyka w przysiółku Rękawek w Budach Głogowskich.

- W tym domu mieszkaliśmy spokojnie całe życie, teraz mieszkają z nami nasze dzieci i wnuki. Nie chcemy mieć pod nosem tego koromysła - irytuje się Maria Bielenda, mieszkanka Bud Głogowskich.

Dwa transformatory po 110 kV, rozdzielnia sieciowa pod zasilanie torów kolejowych, a wszystko na 1-hektarowej działce - tak w skrócie ma wyglądać nowa inwestycja PKP Energetyka w przysiółku Rękawek w Budach Głogowskich. To u lokalnej społeczności budzi emocje, bo obawiają się, że wytwarzane przez tak dużą stację transformatorową pole magnetyczne będzie dla nich szkodliwe.

W dalszej części artykułu:

 • co mówią mieszkańcy?
 • co na to burmistrz Głogowa Młp?
Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Anna Janik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.