Beata Terczyńska

Mieszkańcy bloku dla seniorów z ulicy Iwonickiej w Rzeszowie: obiecano nam tutaj strefę ciszy

Barbara Mroczka: mieszkańcy ul. Iwonickiej wystąpili z propozycją utworzenia na tym terenie zielonej strefy ciszy Fot. K.Kapica Barbara Mroczka: mieszkańcy ul. Iwonickiej wystąpili z propozycją utworzenia na tym terenie zielonej strefy ciszy
Beata Terczyńska

Mieszkańcy bloku dla seniorów z ulicy Iwonickiej w Rzeszowie niespodziewanie dowiedzieli się z ogłoszonego przetargu, że Spółdzielnia Mieszkaniowa Projektant planuje w ich sąsiedztwie wybudować nowe budynki 3 - 5 piętrowe.

- Spółdzielnia zamierza wokół naszego bloku wybudować budynki mieszkalne 3-5 piętrowe, które będą przylegać do parkingu i zabudowy szeregowej na Iwonickiej 30 - mówi Barbara Mroczka, mieszkanka bloku tzw. 50 plus dla osób starszych.

Dodaje, że gdy kupowali tu mieszkania, spółdzielnia obiecała wszystkim, że żadnej zabudowy już tutaj nie będzie, a seniorzy będą mieli ciszę i spokój. Przypomnijmy. Już kiedyś lokatorzy tego bloku interweniowali w Nowinach, gdy pojawił się pomysł, by na parterze budynku otworzyć przedszkole.

- Inwestycja była reklamowana jako blok na uboczu, w spokojnym miejscu, bez placów zabaw, dla osób powyżej 50 roku życia. Mówiło się na to „dom seniora”. Każdy kupujący mieszkanie był przekonany, że na „stare lata” będzie miał ciszę. Czy był to tylko chwyt marketingowy? Robi się coś poza naszymi plecami i wbrew naszej woli - ubolewali wówczas lokatorzy zapewniając, że absolutnie nie mają nic przeciw dzieciom, sami mają wnuki, ale nie taka była umowa z inwestorem.

W rezultacie tych protestów przedszkole tu nie powstało. Teraz mieszkańcy postanowili wystąpić z propozycją utworzenia na tym terenie zielonej strefy ciszy. I z takim pismem zwrócili się do prezydenta Tadeusza Ferenca. - Wpłynęło do nas pod koniec ubiegłego tygodnia. Na pewno zajmiemy się tematem - mówi Ewelina Ślęzak z UM w Rzeszowie.

„W związku z uzyskaną informacją, że spółdzielnia ogłosiła przetarg na zaprojektowanie zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę na terenie między Iwonicką 30 a Iwonicką 38/40, prosimy o interwencję” - czytamy w piśmie mieszkańców.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

"Zastępca prezesa wie, że mieszkańcy złożyli pismo do prezydenta i chcieliby w tym miejscu park. - Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, ile kosztują tereny inwestycyjne - podkreśla . - Są bardzo drogie. Nie kupujemy ich pod parki. "

Pozostało jeszcze 56% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Beata Terczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.