Beata Terczyńska

Mieszkańcy bloku dla seniorów z ulicy Iwonickiej w Rzeszowie: obiecano nam tutaj strefę ciszy

Barbara Mroczka: mieszkańcy ul. Iwonickiej wystąpili z propozycją utworzenia na tym terenie  zielonej strefy ciszy Fot. K.Kapica Barbara Mroczka: mieszkańcy ul. Iwonickiej wystąpili z propozycją utworzenia na tym terenie zielonej strefy ciszy
Beata Terczyńska

Mieszkańcy bloku dla seniorów z ulicy Iwonickiej w Rzeszowie niespodziewanie dowiedzieli się z ogłoszonego przetargu, że Spółdzielnia Mieszkaniowa Projektant planuje w ich sąsiedztwie wybudować nowe budynki 3 - 5 piętrowe.

- Spółdzielnia zamierza wokół naszego bloku wybudować budynki mieszkalne 3-5 piętrowe, które będą przylegać do parkingu i zabudowy szeregowej na Iwonickiej 30 - mówi Barbara Mroczka, mieszkanka bloku tzw. 50 plus dla osób starszych.

Dodaje, że gdy kupowali tu mieszkania, spółdzielnia obiecała wszystkim, że żadnej zabudowy już tutaj nie będzie, a seniorzy będą mieli ciszę i spokój. Przypomnijmy. Już kiedyś lokatorzy tego bloku interweniowali w Nowinach, gdy pojawił się pomysł, by na parterze budynku otworzyć przedszkole.

- Inwestycja była reklamowana jako blok na uboczu, w spokojnym miejscu, bez placów zabaw, dla osób powyżej 50 roku życia. Mówiło się na to „dom seniora”. Każdy kupujący mieszkanie był przekonany, że na „stare lata” będzie miał ciszę. Czy był to tylko chwyt marketingowy? Robi się coś poza naszymi plecami i wbrew naszej woli - ubolewali wówczas lokatorzy zapewniając, że absolutnie nie mają nic przeciw dzieciom, sami mają wnuki, ale nie taka była umowa z inwestorem.

W rezultacie tych protestów przedszkole tu nie powstało. Teraz mieszkańcy postanowili wystąpić z propozycją utworzenia na tym terenie zielonej strefy ciszy. I z takim pismem zwrócili się do prezydenta Tadeusza Ferenca. - Wpłynęło do nas pod koniec ubiegłego tygodnia. Na pewno zajmiemy się tematem - mówi Ewelina Ślęzak z UM w Rzeszowie.

„W związku z uzyskaną informacją, że spółdzielnia ogłosiła przetarg na zaprojektowanie zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę na terenie między Iwonicką 30 a Iwonicką 38/40, prosimy o interwencję” - czytamy w piśmie mieszkańców.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

"Zastępca prezesa wie, że mieszkańcy złożyli pismo do prezydenta i chcieliby w tym miejscu park. - Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, ile kosztują tereny inwestycyjne - podkreśla . - Są bardzo drogie. Nie kupujemy ich pod parki. "

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Beata Terczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.