Waldemar Mazgaj

Mieczysław Golba: Nie tylko ja liczę na awans Stali Mielec do ekstraklasy. Jest świetna drużyna, trener, działacze i sponsorzy

Mieczysław Golba: Nie tylko ja liczę na awans Stali Mielec do ekstraklasy. Jest świetna drużyna, trener, działacze i sponsorzy Fot. Krzysztof Kapica
Waldemar Mazgaj

- W 2017 roku o ponad tysiąc procent poprawił się nasz wynik finansowy od czasów, kiedy podobno działał w nim menadżer - mówi Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Chciałbym zacząć piłkarskie podsumowanie roku w bardziej sportowy sposób, ale nie sposób odejść od wydarzeń z wokandy. Niedawno Sąd Rejonowy w Rzeszowie oddalił powództwo Kazimierza Grenia o przywrócenie do pracy i wypłacenie wynagrodzenia za okres, gdy nie pracował. Mecenas związku ocenił wygraną – 6:0 po pierwszej połowie spodziewając się apelacji.

Znając charakter byłego prezesa na pewno nie będzie się chciał poddać już po pierwszej połowie. To trochę smutna sprawa dla nas, a nawet nieprawdopodobna. Byłem przecież jednym z założycieli Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w 2000 roku, gdy pierwszym prezesem został Jan Bieńkowski. Po jego kadencji wybraliśmy jednak Kazimierza Grenia i okazuje się, że już w 2007 roku, podczas burzliwego posiedzenia zarządu, wręcz wymuszał na nas płatny etat prezesa. Wielu kolegów nie mogło się z tym pogodzić, wychodziło z posiedzenia. Wyglądało to dramatycznie, ale większość była za tym. Był i jest pierwszym opłacanym prezesem w historii związku.

W 2010 roku przygotowano aneks do tej umowy, który wygasał dwa lata później. Potem zapadła cisza w tym temacie, nikt z członków zarządu nie słyszał o jakimkolwiek kontrakcie prezesa. Poza dwoma osobami, z których jedna podpisała chyba w dobrej wierze, myśląc że to standardowe dokumenty a był to prawdopodobnie podstępnie podsunięty kontrakt.

W dalszej części tekstu m.in.:

 • o aferze w Podkarpackim Związku Piłki Nożnej
 • jaki ten 2017 rok był dla związku sportowo i organizacyjnie
 • mijający rok był zły dla naszych arbitrów

 

 

Pozostało jeszcze 86% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Waldemar Mazgaj

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.