Cezary Kassak

Michał Tittinger, prezes i zawodnik drużyny futbolu amerykańskiego Rzeszów Rockets: Do ekstraklasy się nie pchamy

Michał Tittinger: - W Rzeszowie jesteśmy coraz bardziej zauważani Fot. Facebook klubu Rzeszów Rockets Michał Tittinger: - W Rzeszowie jesteśmy coraz bardziej zauważani
Cezary Kassak

- W grupie zagramy z byłymi mistrzami Polski - mówi Michał Tittninger, grający prezes Rockets Rzeszów, która w maju, zacznie kolejny sezon w 2 lidze futbolu amerykańskiego. Funkcję prezesa łączy on z występami na boisku. Jest też trenerem i działaczem lekkoatletycznym.

Sezon za pasem, co słychać w zespole Rzeszów Rockets?

Akurat mamy za sobą wspólny trening, można powiedzieć - rodzaj sparingu z drużyną z Koszyc. Szukaliśmy sparingpartnerów w Polsce, ale z różnych przyczyn to nie wypaliło i pojechaliśmy na Słowację, czyli wcale nie aż tak daleko.

W porównaniu do ubiegłego sezonu nastąpiły w drużynie jakieś zmiany kadrowe?

Kadra liczy około 60 osób. Jak na 2 ligę, to solidny skład. Część ekipy się wykruszyła, ale przyszli nowi. Dzięki zorganizowaniu dwóch rekrutacji pozyskaliśmy kilkunastu zawodników. Co najważniejsze, to w większości młodzi chłopcy, z roczników 2001-2002.

Myślimy nawet o utworzeniu drużyny juniorskiej. Byłby to duży krok do przodu w rozwoju klubu. Poza tym wzmocniło nas 2 zawodników grających na pozycji running backa, czyli biegacza - są to Bartek Słomka, który pamięta jeszcze czasy klubu Ravens Rzeszów, a ostatnio grał w Londynie, i Mateusz Madyda. Nasz korpus biegaczy na treningach prezentuje się teraz naprawdę fajnie. Piętą achillesową cały czas jest za to tzw. linia ofensywna. Potrzeba do niej rosłych, potężnie zbudowanych graczy, a takich niełatwo znaleźć. Generalnie - skład mamy krajowy.

W dalszej części rozmowy m. in. o:

 • trenerze rzeszowskiej drużyny
 • faworytach grupy
Pozostało jeszcze 65% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Cezary Kassak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.