Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Michał Szpak: O marzeniach nie mówi się na głos, tylko się je spełnia

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Szymczak
Marek Zaradniak

Michał Szpak: O marzeniach nie mówi się na głos, tylko się je spełnia

Marek Zaradniak

Z Michałem Szpakiem rozmawiamy o jego drodze do kariery, płycie „Dreamer”, związkach z Poznaniem i fascynacjach.

W poniedziałek wystąpisz w Auli UAM w ramach trasy „Dreamer Tour”. „Dreamer” to Twoja druga płyta. Mówi się, że pierwszą płytę nagrywa się po to, aby zaistnieć, drugą z rozpędu, a nad trzecią trzeba pomyśleć. Zgodzisz się z tym?

Michał Szpak: Trudno mi o tym mówić, bo to dopiero mój drugi krążek.

W takim razie czy nagrałeś go z rozpędu?

Niekoniecznie, bo od nagrania poprzedniej, pierwszej minęły trzy lata, więc ta płyta jest płytą przemyślaną. To moja kolejna płyta koncepcyjna. Była nagrywana w dość intensywnych okresach, bo byłem wtedy w trasie „Classical Tour”, ale myślę, że to nie była płyta z rozpędu.

Dziś jesteś uznanym, profesjonalnym wykonawcą. Jaka była Twoja droga na profesjonalną estradę?

Myślę, że była dość mocno wyboista i pełna różnych, czasami dziwnych sytuacji, ale na pewno na tej drodze nauczyłem się bardzo wielu rzeczy, a przede wszystkim konfrontacji i stawiania czoła wyzwaniom.

Co się działo, nim pojawił się ten Michał Szpak, którego dzisiaj zna cała Polska?

Był nastolatek, który miał własny rockowy zespół o nazwie Whiplash grający muzykę metalową. Potem był ogólnopolski konkurs „Wyśpiewaj Wilki”, gdzie scoverowałem „Dzień w dolinie mgieł”. Robert Gawliński wybrał mnie zwycięzcą tego konkursu. Pojawił się wtedy o mnie pierwszy artykuł na interia.pl i wszystko ruszyło do przodu.

Czy gdybyś nie wziął udziału w talent show „X-Factor” byłoby Ci trudniej?

Czy trudniej byłoby zrobić karierę bez udziału w programie "X-Factor"? W jakim poznańskim klubie najłatwiej można spotkać Michała Szpaka? Jakie są jego marzenia? O tym przeczytasz w dalszej części rozmowy.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marek Zaradniak

Komentarze

2
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Śpiewa całkiem nieźle, ale i tak go nienawidzę za wygląd. Zalecam wizytę u mistrza fryzjerstwa, bo chyba tylko mistrz by sobie poradził z takim kołtunem. Nawet mu ją zafunduję, oby tylko się nie denerwować. Żeby nie te wąsiki, to wypisz wymaluj baba, i to z marną fryzurą, nawet twarz ma jakąś taką niemęską.

Anita Król

Michał Szpak to niezwykły artysta który czaruje głosem. Nie mogę się doczekać następnego koncertu.

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.