Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Michał Szpak: Jestem niepoprawnym marzycielem...

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Paweł Gzyl

Michał Szpak: Jestem niepoprawnym marzycielem...

Paweł Gzyl

Michała Szpaka oglądamy obecnie jako trenera w „The Voice Of Poland”. Nie przeszkodziło mu to jednak w nagraniu nowej płyty - „Dreamer”. Porozmawialiśmy z nim o tych najnowszych, ale też i dawniejszych dokonaniach.

„Dreamer” - bo jesteś marzycielem?

Tak. Jestem niepoprawnym marzycielem. Uważam, że bez marzeń człowiek jest niczym. Musimy marzyć, musimy mieć cel w swoim życiu. Jeszcze przyjdzie czas, jak będę po trzydziestce, żebym pisał wzniosłe i trudne teksty. Ale dzisiaj wszystko im prostsze, tym lepsze.

Czym różni się „Dreamer” od twojego debiutanckiego albumu „Byle być sobą”?

To znacznie bardziej dojrzały album. Pierwsza płyta to był materiał, który miał na celu zaprezentować mój głos i moje możliwości techniczne. A „Dreamer” daje słuchaczom możliwość oddechu i zaprasza ich do współuczestniczenia, do zafunkcjonowania w tej muzyce. Pozwala się zrelaksować, odpocząć - to są totalnie inne wibracje niż wcześniej.

Do specjalnego wydania albumu „Dreamer” dołączone są nagrania koncertowe, w których demonstrujesz swe możliwości wokalne i swobodę w śpiewaniu na żywo. Przychodzi ci to bez problemu?

Codziennie ćwiczę swój głos. To trochę jak sportowcy, którzy muszą być w formie non stop, więc ciągle trenują. A głos to przecież też mięśnie. Dlatego nie ma dnia, żebym się nie rozśpiewał albo nie poszedł do nauczyciela śpiewu. Nauka śpiewu nie polega jednak tylko na ćwiczeniu emisji. Chodzi o świadome dochodzenie do optymalnych umiejętności, jak zwiększać swój potencjał i rozwijać swój warsztat wokalny na wszystkich polach. Często pracuję nad tym sam. Sąsiedzi miewają z tym problem, bywały skargi i zażalenia na klatce schodowej. Ale ja konsekwentnie staram się udoskonalać swój głos, bo traktuję go jak instrument.

W dalszej części wywiadu:

 • co bardziej woli artysta - koncerty czy pracę nad albumami?
 • największa przygoda muzyka
 • jak Michał Szpak widzi siebie za 10 lat?
Pozostało jeszcze 77% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paweł Gzyl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.