Małgorzata Oberlan

Miasto walczy o zamrożone miliony. Ponad 13 mln zł ma do odzyskania Toruń od firm, które są jej dłużnikami

Spory sądowe dotyczą m.in. remontu parku na osiedlu Na Skarpie, który z powodu niesolidności pierwszego wykonawcy zakończył się z dużym poślizgiem. Przebieg Fot. Sławomir Kowalski Spory sądowe dotyczą m.in. remontu parku na osiedlu Na Skarpie, który z powodu niesolidności pierwszego wykonawcy zakończył się z dużym poślizgiem. Przebieg tych robót długo bulwersował torunian

Małgorzata Oberlan

Urząd Miasta Torunia przygotował listę największych należności, których wypłaty domaga się na drodze sądowej i egzekucyjnej. Na czele są firmy Hydrobudowa Polska SA i PGB SA, które miały zbudować halę przy ulicy Bema. Winne sąkasie miejskiej około 10,2 miliona zł.

Sama wierzytelność Hydrobudowy będącej w upadłości likwidacyjnej to 8.884.000 złotych. Pochodzi z 2012 roku, kiedy to miasto odstąpiło od umowy z tą spółką i jej spółką-matką PGB SA. Miały wybudować halę widowiskowo-sportową. Wpadły jednak w poważne problemy finansowe, przez co jedna z najważniejszych inwestycji miejskich ostatnich lat została zakończona ze sporym opóźnieniemopóźnienia. PGB SA reguluje należności wobec Torunia ratalnie. Do zapłaty ma jeszcze 342. 434 zł.

Kolejna poważna suma, którą stara się odzyskać miasto, to 761.435 zł od spółki SportSystem. To firma, która miała wyremontować park za pawilonem „Maciej” na Skarpie.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.