Miasto nie chce oddać ziemi właścicielowi. Zdecyduje sąd

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Tomasz Mikulicz

Miasto nie chce oddać ziemi właścicielowi. Zdecyduje sąd

Tomasz Mikulicz

O teren przy ul. Częstochowskiej upomniał się poprzedni właściciel. Miasto ma oddać ziemię. Tak przynajmniej stwierdził wojewoda. A to oznacza, że policja nie rozbuduje komisariatu.

W 1997 roku miasto wywłaszczyło prywatnego właściciela trzech działek na zapleczu budynku przy ul. Waryńskiego 8. Cel - budowa ul. Częstochowskiej. Działki (ich łączny metraż to 0,0384 ha) nie zostały jednak w całości wykorzystane pod drogę. Na znacznej ich części mieści się dziś dziki parking.

W artykule przeczytasz m.in.:

 Miasto nie chce oddać ziemi właścicielowi. Chodzi o działkę w centrum. Przez to rozbudowa komisariatu stoi pod znakiem zapytania.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.