Tomasz Ryzner

Matylda Kowal: Teraz syn jest najważniejszy, ale nie rezygnuję ze swojej pasji. Zaczęłam już lekko trenować

Matylda Kowal: Teraz syn jest najważniejszy, ale nie rezygnuję ze swojej pasji. Zaczęłam już lekko trenować Fot. Archiwum rodzinne
Tomasz Ryzner

- Czuję się bardzo dobrze. I ja, i syn - mówi MATYLDA KOWAL, biegaczka Resovii. - Urodził się z wielkim krzykiem, co bardzo mnie ucieszyło, bo to znaczy, że ma mocne płuca. Otrzymał 10 punktów, maksimum. Ważył prawie 4 kilogramy, mierzył 58 centymetrów. Spory chłopak.

Jak ma syn na imię?
Wiktor.

W nocy daje popalić rodzicom?
Niekoniecznie. Pomarudzi wieczorem, zmęczy się, za to potem śpi już raczej spokojnie.

Ciąża to nie jest łatwy czas dla kobiety. Te dziewięć miesięcy dało pani w kość?
Właśnie, że nie tak bardzo. Powiem, że nawet nie wiem, kiedy to przeleciało. Nie wymiotowałam, nie miałam innych problemów. Wszystko przebiegło raczej bezboleśnie.

Pomógł sport, dobra forma fizyczna?
To na pewno się przydało. Zresztą trenowałam także przez pierwszy trymestr. Kiedy pojawił się dyskomfort, przeniosłam się z bieżni do basenu i tam potrafiłam biegać nawet do półtorej godziny. Ruch biegowy był zachowany, oddechowo też się męczyłam.

Zaliczyła pani szkołę rodzenia?
Przy pierwszym dziecku na pewno warto z tego skorzystać. Ćwiczyłam w Pro-Familii, gdzie prowadzone są specjalne treningi dla kobiet w ciąży i po porodzie. Mąż był przy mnie. Byłam też pod stałą opieką lekarza prowadzącego, który konsultował moją aktywność fizyczną. Pomagała mi też fizjoterapeutka z Fizjo-Sportu. Byłam w dobrej formie i bazowałam na tym podczas porodu.

W dalszej części rozmowy przeczytasz m.in.:

 • "Na pewno zmieniły się nasze priorytety, syn jest teraz najważniejszy"
 • "Przyjrzałam się ostatnio karierom wielu biegaczek po ciąży. Niektóre miały problem z powrotem do wysokiej formy, ale większość radziła sobie całkiem dobrze"
Pozostało jeszcze 65% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Tomasz Ryzner

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.