Rozmawiał Andrzej Plęs

Mateusz Morawiecki za Beatę Szydło. Zmiana, która nie zmienia niczego?

Mateusz Morawiecki za Beatę Szydło. Zmiana, która nie zmienia niczego? Fot. archiwum
Rozmawiał Andrzej Plęs

Mateusz Morawiecki za Beatę Szydło. O zmianie na stanowisku premiera Polski rozmawiamyz socjologiem, dr. Krzysztofem Prendeckim z Katedry Nauk Humanistycznych Politechniki Rzeszowskiej.

Premier rządu nam się zmienił, z przyczyn niejasnych. W obozie rządzącym i w opozycji dezorientacja, społeczeństwo też nie wie, jak się do tego wydarzenia ustosunkować.

Zaskoczenia nie ma, bo przecież rekonstrukcję rządu zapowiadano od tygodni. To nie rewolucja, przecież Donald Tusk przekazywał kompetencje pani Kopacz, wcześniej Jarosław Kaczyński zastąpił premiera Marcinkiewicza. W polityce normalne jest, że zachodzą zmiany. Dla elektoratów wstrząsu nie będzie, to raczej media się tym emocjonują. Zmiana zaledwie personalna, nie jakościowa, w efekcie niewielka, bo premierem de facto nadal pozostanie prezes Kaczyński, a czy będzie miał twarz premier Szydło, czy premiera Morawieckiego, to dla społeczeństwa ma drugorzędne znaczenie. Elektorat opozycji wie, kto naprawdę rządzi, elektoratowi PiS pewnie jest obojętne, od kogo będzie dostawał „500 plus”, dopóki dostaje, i cieszył się, że okłada się opozycję. Nie spodziewam się wstrząsu społecznego z powodu tej zmiany, może przez jakiś krótki czas zapanuje szaleństwo na paskach w telewizyjnych programach informacyjnych.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in. :

 • Dlaczego ta zmiana wzbudza takie emocje, skoro "nic się nie stało"
 • Jak zmiana na stanowisku premiera może wpłynąć na polskie społeczeństwo
Pozostało jeszcze 67% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Rozmawiał Andrzej Plęs

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.