Marian Basiak od 50 lat szkoli bokserów. Pracował z Gołotą, Adamkiem, był mistrzem Polski z Igloopolem Dębica

Czytaj dalej
Fot. Fot. Archiwum Ł. Różańskiego
Łukasz Pado

Marian Basiak od 50 lat szkoli bokserów. Pracował z Gołotą, Adamkiem, był mistrzem Polski z Igloopolem Dębica

Łukasz Pado

- Chciałem, dociągnąć do osiemdziesiątki i pobić wszystkie rekordy w Polsce, ale raczej mi się nie uda - mówi Marian Basiak, legendarny trener bokserów Stali Rzeszów i Igloopolu Dębica, który w tym roku obchodzi 50-lecie pracy trenerskiej.

Jego podopieczni zdobyli ponad 200 medali mistrzostw Polski. Prowadzeni przez niego Krzysztof Wróblewski i Dariusz Czernij sięgali po medale mistrzostw świata i Europy. Miał okazję pracować z Andrzejem Gołotą i Tomaszem Adamkiem, spod jego rąk wyszły setki bokserów.

- Jak dostawałem chłopaka, który kończył wiek juniora, to żadnego nie zmarnowałem. Z tego jestem dumny. Każdy był potem świetnym zawodnikiem, punktował w lidze i zawsze był w dziesiątce w rankingu w Polsce - mówi Marian Basiak.

W dalszej części artykułu m. in. o:

 • karierze zawodniczej Mariana Basiaka
 • początkach przygody trenerskiej
Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Łukasz Pado

Jestem dziennikarzem sportowym od 2003 roku związanym z Gazetą Codzienną Nowiny oraz portalem nowiny24.pl. Sportem pasjonuję się od dziecka. Moją ulubioną dyscypliną jest piłka nożna, ale uwielbiam też wiele innych dyscyplin sportowych, tj. żużel, siatkówka, koszykówka, badminton, łyżwiarstwo szybkie, wszelkie sporty wrotkarskie. Szczególne miejsce w moich zamiłowaniach sportowych zajmują sporty walki: boks, judo, kickboxing, MMA, zapasy i inne.
Dzięki pracy w Nowinach miałem okazję uczestniczyć w wielu fajnych wydarzeniach sportowych, zarówno międzynarodowych, ogólnopolskich i tych regionalnych, a także poznać sporą grupę znanych sportowców i trenerów.
W redakcji zajmuję się głównie siatkówką żeńską, sportami walki, piłką nożną oraz dyscyplinami mniej popularnymi, jak: badminton, łyżwiarstwo szybkie. Przygotowuję też cotygodniowy weekendowy kalendarzyk, czyli Sportowy Rozkład Jazdy. Oprócz pisania artykułów robię zdjęcia, a także materiały wideo.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.