Marcin Wyrostek postawił na Polskę i akordeon. Ale jest też duch Katowic

Czytaj dalej
Fot. Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
Ola Szatan

Marcin Wyrostek postawił na Polskę i akordeon. Ale jest też duch Katowic

Ola Szatan

- Cieszę się, że mogę powolutku starzeć się z katowicką Akademią Muzyczną - mówi Marcin Wyrostek, który z tą uczelnią związany jest od 17 lat.

Poprzednią płytę dedykowałeś swojej żonie Alicji. Mówiłeś, że album „Polacc”, który nakładem wydawnictwa Agora ukazał się 27 października, zadedykujesz synkowi, Mikołajowi.
Wtedy w jednym z wywiadów powiedziałem, że zadedykuję Mikołajowi kolejny utwór, który napiszę. Nie myślałem jednak, komu będę dedykował najnowszy album, choć oczywiście na pierwszym miejscu będzie rodzina. Najbliżsi wytrzymują to, że ja praktycznie przez cały cały czas nad czymś pracuję, piszę, ćwiczę, aranżuję albo tworzę miksy. Tego jest bardzo dużo. Dlatego mojej kochanej rodzinie na pewno należą się ogromne podziękowania.

Pamiętam, jak pierwszy raz jechałem przez „stare” rondo oplem kadettem. Katowice dziś to zupełnie inne miasto

Polska i akordeon. Te dwa słowa łączą się w tytule Twojej nowej płyty „Polacc”. Dlaczego tak?
Przez lata koncertowania z repertuarem o charakterze argentyńskim, bałkańskim, latynoskim pojawiła się u nas taka potrzeba sięgnięcia do własnych korzeni muzycznych. Zwrot w kierunku tego, co nasze, polskie. Przez akordeon, który jest moim muzycznym atrybutem, przefiltrowane są wybrane dzieła. Znalazły się tu zarówno utwory inspirowane polską muzyką tradycyjną, filmową, żydowską, jak i polskimi tańcami ludowymi. Nie zabrakło także tematów zaczerpniętych z muzyki rozrywkowej lat 60. i 70.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Ola Szatan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.