Marcin Fijołek z PiS: Ta uchwała wpisuje się w brudną kampanię przeciwko obecnie rządzącym

Czytaj dalej
Małgorzata Froń

Marcin Fijołek z PiS: Ta uchwała wpisuje się w brudną kampanię przeciwko obecnie rządzącym

Małgorzata Froń

Rozmowa z Marcinem Fijołkiem, przewodniczącym klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Rzeszowa

W rzeszowskich szkołach zawiśnie preambuła Konstytucji. Radni przegłosowali uchwałę w tej sprawie. Pan i pana koledzy z klubu PiS nie wzięliście udziału w głosowaniu. Dlaczego?

- Nie mamy nic przeciwko prezentowaniu młodzieży Konstytucji, bo to podstawowa ustawa w naszym kraju. Nie zgadzamy się natomiast z cyrkiem, który urządza Platforma, która nie ma w naszym przekonaniu moralnego prawa do tego, aby kogokolwiek edukować w zakresie Konstytucji. To właśnie PO w czasie swoich rządów wielokrotnie szargało Konstytucję. Wystarczy spojrzeć na art. 1. Konstytucji, który mówi, że „Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli” i przypomnieć sobie wszystkie afery w które byli zamieszani politycy PO, zabranie obywatelom 150 mld zł oszczędności z OFE czy miliardowe straty z tytułu VAT. Nawet podczas debaty wnioskodawcy uchwały mającej promować Konstytucję arogancko uniemożliwiali nam wypowiadanie swoich argumentów, co przecież jest właśnie naszym konstytucyjnym prawem. W takim świetle propozycja z preambułą jest dowodem hipokryzji i wyjątkowej buty.

W dalszej części przeczytasz:

 • Co jeszcze jest złego, zdaniem naszego rozmówcy, w uchwale Rady Miasta
 • O politycznym kontekście Konstytucji w rzeszowskich szkołach
Pozostało jeszcze 42% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Małgorzata Froń

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.