Grażyna Ostropolska

Mandaty zamiast pouczeń i… pensja miejskiego strażnika rośnie

Mandaty zamiast pouczeń i… pensja miejskiego strażnika rośnie Fot. Tomasz Czachorowski
Grażyna Ostropolska

Wlepisz miesięcznie 55 mandatów, założysz 37 blokad na koła… Jesteś dobry, możesz liczyć na 500 zł premii od komendanta straży miejskiej. Wynik kolegi: 16 mandatów, 14 blokad i aż 53 pouczenia raczej się szefowi nie podoba, więc jego premia będzie zerowa.

Tak twierdzą miejscy strażnicy i ujawniają, za jakie zasługi otrzymuje się w ich formacji premie, nagrody, najlepsze grafiki służby oraz „dni wolne” od komendanta. - Nie nagradzamy za mandaty, tylko za aktywność - ripostują komendanci.
- Moja sąsiadka non-stop siedzi w oknie i jak ktoś postawi pod budynkiem auto, natychmiast wzywa strażników, a ci zakładają blokady lub wlepiają kierowcy mandat. Zdarza się nawet to kilka razy dziennie - opowiada nam Czytelnik.
Karać! - Taka nauka płynie ze sposobu przyznawania nagród w naszej jednostce - twierdzą bydgoscy strażnicy. „Praca w Straży Miejskiej to nie handel, a strażnik nie jest od tego, by rywalizować z kolegami, ale od tego, żeby załatwiać sprawy obywatela, a do tego konieczna jest współpraca i dzielenie się wiedzą. Chodzi o stworzenie warunków do obiektywnego i bezinteresownego podejmowania decyzji. Niestety, nasze kierownictwo nie rozumie, że straż pełni służebną rolę wobec obywateli i uzależnia nasze premie od ilości nałożonych mandatów” - to fragment listu do redakcji.

w dalszej części artykułu:

 • Co znalazło się w liście, który nadesłno do naszej redakcji?
 • Jak odnosi się do długiej listy zarzutów kierownictwo Straży Miejskiej w Bydgoszczy?
 • Jak wygląda proces premiowania strażników w Bydgoszczy i Toruniu?
 • Statystyki intwerencji municypalnych w Bydgoszczy i Toruniu.

Zapraszamy do lektury!

Pozostało jeszcze 85% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Grażyna Ostropolska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.