Marlena Bogdan

Mandaty za spalanie opadów w piecach. Jak z zanieczyszcoznym powietrzem walczą Rzeszów i Mielec

Strażnik miejski ma prawo wejść do budynku i skontrolować, co jest spalane w piecu. Jeśli okaże się, że ktoś spala odpady, zapłaci mandat w wysokości Fot. K.Kapica Strażnik miejski ma prawo wejść do budynku i skontrolować, co jest spalane w piecu. Jeśli okaże się, że ktoś spala odpady, zapłaci mandat w wysokości 500 zł
Marlena Bogdan

W Rzeszowie strażnicy miejscy ukarali za spalanie odpadów w piecach tylko jedną osobę. W Mielcu - wystawili aż 40 mandatów.

Im chłodniej się robi, tym częściej dzwonią telefony w strażach miejskich. Mieszkańcy zgłaszają, że po okolicy rozchodzi się podejrzanie czarny, gryzący dym. Proszą o sprawdzenie, czym sąsiad pali w piecu.

W Mielcu 40 mandatów

- Zakładają, że spalane są odpady - tłumaczy Arkadiusz Misiak, komendant Straży Miejskiej w Mielcu.

Od października 2016 do listopada 2017 na terenie miasta przeprowadzono 584 kontrole kotłowni w domach jednorodzinnych. Mielczanie dostali 40 mandatów za spalanie szkodliwych dla zdrowia odpadów. Takie kontrole prowadzone są od kilku lat.

- Przynoszą skutek. Ludzie wiedzą, że można nas wezwać, jeśli są podejrzenia, że ktoś pali odpady w piecu. Co ważne - działamy skutecznie. Dowód? Zmniejsza się liczba interwencji - dodaje Arkadiusz Misiak. - Mało tego, mieszkańcy widząc, że kontrola prowadzona jest u sąsiada, sami się zastanowią, co wrzucają do pieca.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in. jak sytuacja wygląda w Rzeszowie.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marlena Bogdan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.