Agata Flak

Maleńki Franio z rzeszowskiego Okna Życia. Rodzice go pozostawili, teraz chcą go odzyskać?

Pozostawione w Oknach Życia dzieci zwykle trafiają do rodzin zastępczych. Tylko w ostateczności przekazywane są do domów dziecka. Fot. Pixabay Pozostawione w Oknach Życia dzieci zwykle trafiają do rodzin zastępczych. Tylko w ostateczności przekazywane są do domów dziecka.
Agata Flak

Franio to kilkumiesięczny chłopiec, którego siostry sercanki w piątkowy wieczór znalazły w rzeszowskim Oknie Życia. Kilka dni temu po chłopca zgłosiła się para podająca się za jego rodziców. Chcą go odzyskać. Franio jest czwartym dzieckiem, które w ciągu dziesięciu lat odebrano z okienka przy ul. Sondeja w Rzeszowie.

Był piątek wieczór, około godziny 18.30, kiedy siostra Dominika, kierownik Domu Samotnej Matki i Okna Życia w Rzeszowie, usłyszała dźwięk dzwonka. To był znak, że ktoś zostawił dziecko w Oknie Życia. Gdy podeszła do okienka, zobaczyła w nim śliczne niemowlę.

Franciszek Józef

- Dziecko było czyste i ładnie ubrane - powiedziała dziennikarzom „Nowin”. - Nazwaliśmy go Franciszek - dodała z radością.

Z opowieści siostry wynika, że maleństwo może mieć około dwóch miesięcy. Jeszcze tego samego dnia trafiło do szpitala przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie.

- Takie są procedury - zaznacza siostra.

W szpitalu chłopcu nadano drugie imię - Józef.

- Teraz chłopiec nazywa się Franciszek Józef, ale to imię będzie można zmienić, gdy dziecko zostanie adoptowane - podkreśla siostra Dominika.

W dalszej części przeczytasz:

 • jakie są procedury postępowania w przypadku porzuconych dzieci przez rodziców
 • o niemowlakach pozostawionych w rzeszowskim oknie w poprzednich latach 
 • o innych przypadkach dzieci pozostawionych w Oknach Życia w Polsce

 

Pozostało jeszcze 83% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Agata Flak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.