Majka Jeżowska była jedyną mamą, która miała włosy jak atrament

Czytaj dalej
Fot. Dziennik Lodzki
Paweł Gzyl

Majka Jeżowska była jedyną mamą, która miała włosy jak atrament

Paweł Gzyl

Jest nieplanowanym dzieckiem, rodzice chcieli syna. Dlatego w dzieciństwie robiła wszystko, by zwrócić ich uwagę na siebie. Zostało jej to na później. Do dziś wyróżnia się na polskiej scenie nie tylko ekstrawaganckim wyglądem.

Mimo upływu lat, nie brakuje jej energii. Właśnie spełniła swoje kolejne marzenie - i nagrała płytę z orkiestrą symfoniczną, wykonując wybrane przez siebie przeboje z filmów Disneya.

- Dawno nie wydałam płyty, więc chciałam, by różniła się ona od moich poprzednich albumów. Najdłużej zajęło mi wybieranie repertuaru. Tych bajkowych piosenek jest mnóstwo i w większości są to ballady miłosne. Zależało mi na tym, by nagrać zróżnicowany rytmicznie i stylistycznie materiał, zresztą jak zawsze. Wiedziałam, że będę potem koncertowała w filharmoniach i samymi spokojnymi numerami nie stworzę odpowiedniej atmosfery. W końcu jednak się udało! - tłumaczy w serwisie Plejada.

* * *

Była nieplanowanym dzieckiem, a do tego rodzice spodziewali się, że będzie chłopcem. Dlatego przez całe dzieciństwo miała wrażenie, że traktują ją gorzej niż jej starszą siostrę. Starała się więc robić wszystko, aby zwrócić ich uwagę na siebie.

Przez wiele lat trzymała pod łóżkiem walizeczkę, w której była lala i książeczka, na wypadek gdyby zdecydowała się uciec z domu. Tę ryzykowną próbę podjęła ostatecznie na wczasach w Bułgarii. Obrażona, że dorosłe towarzystwo nie zwraca na nią uwagi, poszła pieszo w góry, gdzie miejscowy chłop zabrał ją na swego osiołka. Tata w końcu ją znalazł i wszystko skończyło się dobrze.

Rodzina Jeżowskich mieszkała w wielkim murowanym domu w środku Nowego Sącza. Miasto dokwaterowało im jedną rodzinę, a z salonu uczyniono... świetlicę dla głuchoniemych. Tata Majki był bowiem stomatologiem i miał prywatny gabinet. Dlatego choć za oknem było szaro, jego dzieciom nigdy nic nie brakowało.

Czytaj więcej:

 • Majka miała bardzo pracowite dzieciństwo. Dlaczego?
 • Sukces której piosenki sprawił, że Majka poświęciła się śpiewaniu dla dzieci?
Pozostało jeszcze 59% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paweł Gzyl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.