Maciek napadł na bank? Przecież taki miły, uczynny, koleżeński...

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Jefimow
Ewa Gorczyca

Maciek napadł na bank? Przecież taki miły, uczynny, koleżeński...

Ewa Gorczyca

Wiadomość, że Maciek napadł na bank, dla tych, którzy go znają, była szokiem. W sądzie powtarzali to zgodnie. Jego dziewczyna, przyjaciel, właścicielka firmy, w której kupował materiały budowlane, ksiądz, który uczył go religii, nauczycielka z podstawówki.

22 grudnia ubiegłego roku. Centrum Wojaszówki, niewielkiej miejscowości położonej przy ruchliwej trasie z Krosna do Strzyżowa. Po jednej stronie ulicy jest siedziba urzędu gminy. Po drugiej - duży parking i obiekt handlowo-usługowy. W budynku jest sklep, przychodnia, apteka. A także placówka banku.

19-letni Mateusz w holu, blisko wejścia, rozłożył stoisko z petardami. Przez przeszklone drzwi widział na zewnątrz chłopaka. Przeszedł przez jezdnię, stanął na rogu budynku i patrzył.

- Miał zasłoniętą twarz, ale uważałem, że dla ochrony przed zimnem - zeznaje Mateusz w procesie, który toczy się przed Sądem Rejonowym w Krośnie.

Minęło 10-15 minut. Chłopak wszedł do środka. Mateusz zapamiętał, że poszedł prosto do banku. Ale nie wie, co działo się potem. W markecie panował przedświąteczny ruch.

W dalszej części przeczytasz:

 • jak wydarzenia opisują świadkowie, którzy widzieli mężczyznę z zasłoniętą twarzą
 • co o napadzie zeznaje kasjerka banku
 • o czym rozmawiali tego dnia Maciej ze swoja dziewczyną
 • jaką opinię mają na temat obu podejrzanych znajomi Macieja i przyjaciele
 • kto wpadł na pomysł napadu, jakie są ustalenia prokuratury
Pozostało jeszcze 88% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Ewa Gorczyca

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.