Maciej Bedrejczuk z Rzeszowa idzie na K2. Zimą tam jeszcze nie wszedł nikt!

Czytaj dalej
Fot. Przemek Cholewa
Katarzyna Mularz

Maciej Bedrejczuk z Rzeszowa idzie na K2. Zimą tam jeszcze nie wszedł nikt!

Katarzyna Mularz

K2 to ostatni spośród ośmiotysięczników, który broni się przed zimowym zdobyciem. Wyzwanie podjęła polska wyprawa, w której skład wszedł 35-letni rzeszowianin, Maciej Bedrejczuk.

Chłopak z Rzeszowa jedzie zdobyć K2! Gdybym nie usłyszała tego od samego Janusza Majera, raczej bym nie uwierzyła.

Dołączyłem do składu miesiąc temu, jako ostatni. Zanim jednak padło na mnie, wiem, że dzwoniono do kilku innych wspinaczy, ale żaden propozycji nie przyjął. Ja z kolei już kiedyś sobie myślałem, że gdyby przydarzył się taki telefon, to skorzystam. Więc kiedy zadzwonił Janusz Majer, to już wiedziałem, że jadę, ale poprosiłem o czas na rozmowę z żoną.

I co ona na to?

Powiedziała, że na moim miejscu w ogóle by się nie zastanawiała i że mam jechać.

Odważna kobieta.

To prawda, czasem tylko mówi, że nie wie, czy wolałaby, żebym się nie wspinał, czy wspinał. Na pewno będzie się bać. To jest ryzykowny sport i ona jest tego świadoma, ale nigdy mi nie powiedziała, żebym nie jechał.

Wyjazd po świętach, znalazł się więc pan w składzie rzutem na taśmę.

Ale to nie jest tak, że dostałem propozycję z sufitu. Od lat jeżdżę na wyprawy, choć nie mam doświadczenia na ośmiu tysiącach, jestem alpinistą. Alpiniści mają inny styl wspinania i robią trudniejsze technicznie ściany, z kolei himalaiści działają w wyższych partiach, które od organizmu wymagają ogromnej wytrzymałości. Nawiasem mówiąc, mam nadzieję, że koledzy nie będą tego czytać, bo tak naprawdę to cieszę się, że późno dołączyłem do wyprawy. Raz, że rozgłos mniejszy, dwa - wszyscy już zdążyli podzielić się zadaniami i na mnie nie spadło nic. A takich detali, które trzeba załatwić, choćby kupić odpowiednią liczbę zapalniczek, są tysiące.

W dalszej częsci artykułu m.in.:

 • jakie szacuje się szanse na zdobycie K2 zimą
 • jakie sa róznice między wspinaniem w Alpach a Himalajach
 • czego boi się rzeszowianin
Pozostało jeszcze 76% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Katarzyna Mularz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.