Łukasz Różański: Pierwsze 10 walk to przetarcie, potem wszystko rusza z kopyta

Czytaj dalej
Fot. Piotr Duszczyk
Łukasz Pado

Łukasz Różański: Pierwsze 10 walk to przetarcie, potem wszystko rusza z kopyta

Łukasz Pado

Łukasz Różański, jedyny aktywny bokser zawodowy z Podkarpacia, ma na koncie już 10 zawodowych pojedynków. Pięściarz Stali Rzeszów jest uznawany za jednego z najmocniej bijących ciężkich w Polsce.

Pochodzący z Czarnej Sędziszowskiej bokser ma 10 walk, ale w ringu spędził łącznie zaledwie kilkanaście rund, choć pojedynki były kontraktowane na 4-6 rund.

- Każda runda to dodatkowe doświadczenie, ale nie mogę narzekać skoro mam zero porażek - mówi Różański. - Mój trener mówi "jeżeli jest okazja, to trzeba kończyć, bo czekanie może się zemścić”. Głupi przypadek, moment nieuwagi i przegrywasz. W walce nie myślę o tym, włącza się instynkt i idę za nim.

Instynkt sprawił, że Różański ma na koncie 9 nokautów, z czego 6 już w pierwszej rundzie, a trzy kolejne w drugiej. Na werdykt sędziów musiał czekać raz. W hali na Podpromiu w Rzeszowie wygrał na punkty z Artiomem Czerniakiewiczem z Białorusi. Walka trwała 4 rundy i była to jak dotąd najdłuższą w jego karierze.

W dalszej części artykułu o:

- najtrudniejszych walkach Łukasza Różańskiego

- jego planach na najbliższe miesiące

- pracy z trenerem Basiakiem

- znajomości z Andrzejem Gmitrukiem

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Łukasz Pado

Jestem dziennikarzem sportowym od 2003 roku związanym z Gazetą Codzienną Nowiny oraz portalem nowiny24.pl. Sportem pasjonuję się od dziecka. Moją ulubioną dyscypliną jest piłka nożna, ale uwielbiam też wiele innych dyscyplin sportowych, tj. żużel, siatkówka, koszykówka, badminton, łyżwiarstwo szybkie, wszelkie sporty wrotkarskie. Szczególne miejsce w moich zamiłowaniach sportowych zajmują sporty walki: boks, judo, kickboxing, MMA, zapasy i inne.
Dzięki pracy w Nowinach miałem okazję uczestniczyć w wielu fajnych wydarzeniach sportowych, zarówno międzynarodowych, ogólnopolskich i tych regionalnych, a także poznać sporą grupę znanych sportowców i trenerów.
W redakcji zajmuję się głównie siatkówką żeńską, sportami walki, piłką nożną oraz dyscyplinami mniej popularnymi, jak: badminton, łyżwiarstwo szybkie. Przygotowuję też cotygodniowy weekendowy kalendarzyk, czyli Sportowy Rozkład Jazdy. Oprócz pisania artykułów robię zdjęcia, a także materiały wideo.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.