Ludzie wiedzieli, kto zabił Iwonę Cygan, ale milczeli. Ze strachu. Sprawą zajmie się Sąd Okręgowy w Rzeszowie

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Matusik
Andrzej Plęs

Ludzie wiedzieli, kto zabił Iwonę Cygan, ale milczeli. Ze strachu. Sprawą zajmie się Sąd Okręgowy w Rzeszowie

Andrzej Plęs

17-letnią Iwonę Cygan katowano na oczach ludzi, ale przez 18 lat nikomu nie postawiono zarzutów. To jedno z najbardziej zagadkowych przestępstw ostatnich dziesięcioleci. Teraz sprawą zajmie się Sąd Okręgowy w Rzeszowie.

Głównym podejrzanym o spowodowanie śmierci Iwony jest Paweł K. ps. „Klapa”. Śledczy wytropili go w Wiedniu. Na zdjęciu Paweł K. prowadzony na przesłuchanie
Archiwum rodzinne Na grobie Iwony wyryte są słowa „Tu leży niewinna istota, którą skrzywdził człowiek.

Zabójstwo Iwony Cygan w sierpniu 1998 roku wstrząsnęło całym Szczucinem. W 4-tysiecznym miasteczku położonym w woj. małopolskim, nieopodal granicy woj. świętokrzyskiego i podkarpackiego wszyscy się znali. Z początku mieszkańcy bez ogródek wskazywali winnych, ale wkrótce ucichli. Bo zaczęli ginąć związani ze śmiercią dziewczyny ludzie: ktoś utonął w Wiśle, ktoś się zastrzelił… Policja uznała, że to nieszczęśliwe wypadki. Tylko śmierci Iwony nie dało się zakwalifikować jako nieszczęśliwego wypadku, a jednak przez 18 lat organy ścigania nikomu nie postawiły zarzutu zabójstwa. Do 2016 roku, kiedy śledztwo przejęła krakowska Prokuratura Krajowa przy wsparciu „Archiwum X” Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

W dalszej części tekstu m.in.:

 • co wydarzyło się tamtej nocy w 1998 r.
 • jak wyglądały ostatnie chwile życia Iwony
 • giną dowody w sprawie i ludzie
Pozostało jeszcze 89% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Andrzej Plęs

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.