Łódzka hala ma 60 lat. Występowały w niej wielkie gwiazdy muzyki i sportu

Czytaj dalej
Fot. archiwum Polska Press
Anna Gronoczewska - bledny profil

Łódzka hala ma 60 lat. Występowały w niej wielkie gwiazdy muzyki i sportu

Anna Gronoczewska - bledny profil

Łodzianie nazywają ją Pałacem Sportu. Przez wiele lat była największą halą sportową w Polsce. Propaganda PRL-u twierdziła nawet, że drugiej takiej nie ma nawet w całej Europie. Obiekt gościł wielkie gwiazdy sportu i muzyki. W ostatnich latach służył głównie jako hala targowa.

O takiej hali Łódź mogła tylko pomarzyć. O jej budowie mówiło się jeszcze przed wojną. Owszem Łódź, miała halę sportową przy ul. Łąkowej, jednak nie dorównywała klasą tej, która miała powstać w okolicach al. Politechniki. Tym bardziej, że w 1946 roku istniejącą halę przekazano na potrzeby powstającej właśnie Wytwórni Filmów Fabularnych w Łodzi i obiekt zmienił się w filmowe atelier. To w niej później kręcono sceny do pierwszego powojennego filmu „Zakazane piosenki”.

Pozostało jeszcze 95% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Gronoczewska - bledny profil

Jestem łodzianką więc Kocham Łódź. Piszę o historii mojego miasta, historii regionu, sprawach społecznych, związanych z religią i Kościołem. Lubię wyjeżdżać w teren i rozmawiać z ludźmi. Interesuje się szeroko pojmowanym show biznesem, wywiady z gwiazdami, teksty o nich.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.