Ligi będą powiększone

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Dariusz Knopikdariusz.knopik@pomorska.pl

Ligi będą powiększone

Dariusz Knopikdariusz.knopik@pomorska.pl

16 zespół w Plus Lidze i 14 drużyn w Orlen Lidze będzie występowało w sezonie 2016/17.

Zmiany zatwierdziła Rada Nadzorcza Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej. Nowymi rywalami Łuczniczki mają być Espadon Szczecin i GKS Katowice. Z kolei Pałac dodatkowo będzie się mierzył z Budowlanymi Toruń i Łódzkim Klubem Sportowym. To oznacza, że po raz pierwszy w historii dojdzie do siatkarskich derby drużyn kobiecych z Bydgoszczy i Torunia. Do końca czerwca ma być znany system rozgrywek. Wszystkie zmiany mają być zatwierdzone 24 czerwca podczas spotkania prezesów klubów. Przypomnijmy, że do tej pory szefowie klubów elity byli przeciwni rozszerzeniu.

Póki co w Łuczniczce kompletują skład. Wczoraj podpisano umowę z Bartoszem Filipiakiem. Atakujący jest wychowankiem Chemika. Wraca do Bydgoszczy po dwóch latach gry w I ligowej Victorii Wałbrzych. W pierwszym sezonie zajął ze swym zespołem 1. miejsce, ale w ostatnim ekipa z Wałbrzycha była dopiero na 10. lokacie. Jednak Filipiak grał na podobnym poziomie jak w debiutanckim poziomie.

Filipiak był w składzie bydgoskiego zespołu już w sezonie 2013/14, ale wtedy doznał poważnej kontuzji, którą długo leczył. Potem został wypożyczony do Victorii. Ma 22 lata, mierzy 197 cm. Jego zasięg w ataku to 356 cm, a w bloku - 325.

Cały czas trwają rozmowy z kolejnymi zawodnikami, którzy mają grać w Łuczniczce.

Dariusz Knopikdariusz.knopik@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.