Lepiej strzec się tych miejsc w Bydgoszczy

Czytaj dalej
Fot. Fot. filip kowalkowski
Sławomir Bobbe

Lepiej strzec się tych miejsc w Bydgoszczy

Sławomir Bobbe

Listę najniebezpieczniejszych ulic, rond i skrzyżowań w Bydgoszczy otwiera rondo gen. Maczka. Policja na pierwszym miejscu stawia ul. Fordońską.

Raport o niebezpiecznych miejscach w naszym mieście przygotował Uniwersytet Techno-
logiczno-Przyrodniczy, to z niego skorzystała Miejska Pracownia Urbanistyczna, gdy jej dyrektor Anna Rembowicz-Dziekciowska uzasadniała na środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy konieczność zmian w planach miejscowych na Babiej Wsi i okolicach ulicy Toruńskiej.
- Rondo Toruńskie to dziewiąte pod względem niebezpieczeństwa miejsce w Bydgoszczy - mówiła dyrektor. Gdzie znajduje się czołówka tego zestawienia? Niektórzy mogą być zaskoczeni.
Ranking otwiera rondo generała Maczka, które według twórców raportu, jest najniebezpieczniejszym miejscem dla kierowców w naszym mieście. Jako że dane pochodzą z 2015 roku, można sądzić, że wpływ na statystykę miały zmiany organizacji ruchu w tym miejscu i przerwy w funkcjonowaniu sygnalizacji świetlnej, co powodowało wśród mniej doświadczonych kierowców duże zamieszanie.

w dalszej części artykułu:

  • które miejsca w Bydgoszczy są szczególnie niebezpieczne?
  • najczęstsze przyczyny wypadków na ulicach
  • czym się różni kolizja od wypadku
Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.