- Proces przyjmowania niemieckiego sprzętu do tej pory przebiegał bez zakłóceń, zgodnie z przyjętym harmonogramem - stwierdził pułkownik Krzysztof Pokropowicz, dowódca 34 BKPanc. - Dostawy były realizowane przez spółkę PKP Cargo. Współpraca była doskonała.
34. BKPanc otrzymała 119 leopardów, w tym 105 w wersji 2A5 oraz 14 w starszej wersji 2A4
Oprócz czołgów do brygady trafi jeszcze sprzęt wsparcia i zabezpieczenia. Będą to wozy zabezpieczenia technicznego i pojazdy ciężarowe.
Od 2014 roku, czyli od kiedy została zawarta umowa między dwoma krajami, brygada licząca ok. 200 żołnierzy, powiększyła się do ok. 2 tys.
W tym roku w 11.Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej pracę znalazło ok. 500 osób. Etaty w korpusie szeregowych zawodowych czekają jeszcze na kilkuset młodych ludzi.
Wojsko poszukuje ludzi ze specjalistycznymi kwalifikacjami: do oddziałów rozpoznawczych, z kursami alpinistycznymi. Potrzebni są łącznościowcy, mechanicy, kierowcy, członków załóg czołgów. Zarówno w 10. Brygadzie Kawalerii Pancernej, jak i w żagańskiej brygadzie. Kwalifikacje wojskowe w Świętoszowie odbywają się w czwartki od godz. 8.00. W 34. Brygadzie Kawalerii Pancernej w piątki. Mogą wziąć w nich udział młodzi ludzie, którzy mają już za sobą zasadniczą służbę wojskową lub szkolenie przygotowawcze i służbę w NSR.