Anna Janik

Lekarz, który został zwolniony z KSW nr 2 w Rzeszowie: zwolniono mnie, bo wytykałem dyrekcji zaniedbania

Lekarz, który został zwolniony z KSW nr 2 w Rzeszowie: zwolniono mnie, bo wytykałem dyrekcji zaniedbania Fot. Krzysztof Kapica
Anna Janik

Znany internista, przewodniczący dwóch regionalnych oddziałów towarzystw naukowych, pracę w KSW nr 2 stracił z dnia na dzień po 29 latach pracy. Jego zdaniem dlatego, że zwracał uwagę na nieprawidłowości na SOR.

Szanowany w środowisku lekarz pracę w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie stracił 26 września. Ale sposób, w jaki się z nim pożegnano sprawił, że postanowił podzielić się swoimi uwagami z innymi lekarzami. Rozesłał do nich list, w którego posiadanie weszliśmy.

Jak czytamy, lekarz od początku stycznia zwracał dyrekcji uwagę (zarówno ustnie, jak i pisemnie), że obsada lekarska SOR-u jest niewystarczająca.

„Były także trudności z obsadą dyżurów także w przyszpitalnym POZ z powodu polityki dyrekcji, której priorytetem była redukcja długu, kosztem utrzymania jakości. Z powodów naturalnych, jak i narastającej frustracji zaczęło spadać zatrudnienie lekarzy (emerytury, brak nowych rezydentów, nieprzewidywane wypowiedzenia umów)” - czytamy w liście.

Sytuację drastycznie pogorszył protest rezydentów, którzy pod koniec sierpnia (z jednym wyjątkiem) wypowiedzieli klauzulę opt-out. To sprawiło, że na dyżurze, jak twierdzi internista, zamiast 2-3 osobowego zespołu była jedna, w dodatku nie internista tylko rezydent.

W dalszej części artykułu:

 • czego dotyczyła pozostała część listu?
 • co mówi dyrektor szpitala?
Pozostało jeszcze 59% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Anna Janik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.