Anna Janik

Lekarz, który został zwolniony z KSW nr 2 w Rzeszowie: zwolniono mnie, bo wytykałem dyrekcji zaniedbania

Lekarz, który został zwolniony z KSW nr 2 w Rzeszowie: zwolniono mnie, bo wytykałem dyrekcji zaniedbania Fot. Krzysztof Kapica
Anna Janik

Znany internista, przewodniczący dwóch regionalnych oddziałów towarzystw naukowych, pracę w KSW nr 2 stracił z dnia na dzień po 29 latach pracy. Jego zdaniem dlatego, że zwracał uwagę na nieprawidłowości na SOR.

Szanowany w środowisku lekarz pracę w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie stracił 26 września. Ale sposób, w jaki się z nim pożegnano sprawił, że postanowił podzielić się swoimi uwagami z innymi lekarzami. Rozesłał do nich list, w którego posiadanie weszliśmy.

Jak czytamy, lekarz od początku stycznia zwracał dyrekcji uwagę (zarówno ustnie, jak i pisemnie), że obsada lekarska SOR-u jest niewystarczająca.

„Były także trudności z obsadą dyżurów także w przyszpitalnym POZ z powodu polityki dyrekcji, której priorytetem była redukcja długu, kosztem utrzymania jakości. Z powodów naturalnych, jak i narastającej frustracji zaczęło spadać zatrudnienie lekarzy (emerytury, brak nowych rezydentów, nieprzewidywane wypowiedzenia umów)” - czytamy w liście.

Sytuację drastycznie pogorszył protest rezydentów, którzy pod koniec sierpnia (z jednym wyjątkiem) wypowiedzieli klauzulę opt-out. To sprawiło, że na dyżurze, jak twierdzi internista, zamiast 2-3 osobowego zespołu była jedna, w dodatku nie internista tylko rezydent.

W dalszej części artykułu:

  • czego dotyczyła pozostała część listu?
  • co mówi dyrektor szpitala?
Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Anna Janik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

14,50 29,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.