Anna Janik, beta

Kto nie może zagrać z Jurkiem Owsiakiem w finale WOŚP? Służby podlegające ministrom nie mają przyzwolenia

Kto nie może zagrać z Jurkiem Owsiakiem w finale WOŚP? Służby podlegające ministrom nie mają przyzwolenia Fot. Krzysztof Kapica
Anna Janik, beta

Policja będzie jedynie dbać o bezpieczeństwo kwestujących, a strażacy do pokazów wysyłają druhów z OSP. Powód? Nie ma przyzwolenia władzy na zaangażowanie w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w niedzielę.

Ani pokazów musztry paradnej żołnierzy, ani atrakcji organizowanych tradycyjnie przez policję, straż pożarną czy żołnierzy zawodowych podczas najbliższego finału WOŚP nie będzie. W zasadzie nikogo już to nie dziwi, bo tak jest od kilku ostatnich lat.

PiS od lat krytykuje akcję Jerzego Owsiaka, dlatego poszczególni ministrowie, jak tylko mogą, blokują udział służb mundurowych.

- Ubolewamy nad tym, ale dopóki nie zmieni się władza, tak właśnie będzie - mówi bez ogródek Sławomir Andres, szef sztabu WOŚP, działającego przy IV LO w Rzeszowie. - Te atrakcje zawsze przyciągały dużą uwagę i to ogromna strata, ale wierzę, że jednak to sytuacja przejściowa i któregoś dnia służby mundurowe znów zagrają z nami - dodaje.

Taka polityka władzy nie spotyka się jednak z akceptacją wielu mundurowych, którzy chętnie do imprezy dołożyliby swoją cegiełkę. Zwłaszcza że robili to od lat.

- Już w ubiegłym roku dostaliśmy jasne wytyczne, żeby się tam nie pojawić. Kilka lat temu robiliśmy duże pokazy, mnóstwo dzieciaków przymierzało nasze hełmy, a teraz mamy zostać w domu albo w jednostce - mówi Wirtualnej Polsce strażak z PSP na Podkarpaciu.

Dlatego straż pożarna, choć sama nie może, do imprezy zachęca druhów z OSP. Ci podlegają samorządom, więc na WOŚP się pojawią.

- Zapraszamy do oglądania pokazu umiejętności druhów OSP. Będzie można obejrzeć także wozy i sprzęt strażacki - mówi mł. bryg. Marcin Betleja z KW PSP w Rzeszowie.

W dalszej części materiału: 

 • co w wojskowymi?
 • co z zabezpieczeniem finału WOŚP?
Pozostało jeszcze 66% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Anna Janik, beta

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

stanisław z

myślę że kto pracuje w organizacji charytatywnej nie powinien zarobić więcej niż najniższa krajowa i wtedy okazało by się jaki to każdy jest chętny do pomocy innym, a tak to tylko kłótnie bo każdy kasiorę przytula do siebie

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.