Kto czwartym przyjmującym Asseco Resovii?

Czytaj dalej
Fot. KRZYSZTOF ŁOKAJ
Marek Bluj

Kto czwartym przyjmującym Asseco Resovii?

Marek Bluj

Prezes Bartosz Górski z Asseco Resovii zapewnia: - Nie ma tematu Konstantina Cupkovicia. Resoviacy testowali Andreja Kutsmusa.

Siatkarze Asseco Resovii rosną w siłę. Dziś rozpoczynają czwarty tydzień przygotowań do sezonu. Jutro spotkają się z kibicami. 1 września rozegrają pierwszy sparing z ekipą z Zawiercia. Być może już jutro poznamy nazwisko nowego przyjmującego naszej drużyny. Trwa pierwszy etap sprzedaży karnetów. Fani chcą oglądać resoviaków!

Nasza drużyna przygotowuje się pod okiem trenera Roberto Serniottiego pięć dni w tygodniu. Weekendy ma wolne. Nasi zawodnicy wciąż jeszcze pracują nad siłą i wytrzymałością, ale na zajęciach nie brakuje także elementów technicznych, taktycznych i gry.

- Trening staje się coraz bardziej taktyczny, coraz więcej jest skakania, ataków, przyjęć, jednym słowem... przygotowywanie się do sezonu - mówi Bartosz Górski, prezes Zarządu rzeszowskiego klubu.

Do trenujących w Rzeszowie kolegów bardzo szybko dołączyli Aleksander Śliwka i Michał Kędzierski, którzy razem z kadrą narodową Ferdinando De Giorgiego przygotowywali się do odbywających się w Polsce mistrzostw Europy, ale nie znaleźli się w składzie na Eurovolley. W tym tygodniu na zajęciach oczekiwany jest Dominik Depowski, który uczestniczył w mistrzostwach świata do lat 23 w Kairze.

- Na Bartka Lemańskiego i Thibaulta Rossarda będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Oby jak najdłużej... - uśmiecha się prezes Górski, wymieniając nazwiska reprezentantów Polski i Francji na trwające ME.

Głośno było o sprawie Kanadyjczyka Johna Gordona Perrina, który chciałby przenieść się do klubu z Pekinu, chociaż kilka miesięcy temu podpisał nowy kontrakt w Rzeszowie. Prezes Górski wystosował list do władz FIVB i środowiska siatkarskiego.

- Na tę chwilę zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy zrobić. Czekamy obecnie na ogłoszenie tak zwanej platformy transferów międzynarodowych; czy nazwisko Perrina pojawi się przy naszym klubie, czy przy chińskim. Dopiero wtedy będziemy mogli podjąć stosowne działania. Wiem, że na poziomie FIVB prowadzone są rozmowy wysoko postawionych działaczy federacji. Nie mamy jednak żadnych zwrotnych informacji na ten temat. Przygotowujemy się na różne scenariusze, że Perrin może odejść i poszukujemy przyjmującego - mówi Bartosz Górski.

Trzy tygodnie temu w kontekście Asseco Resovii pojawiło się nazwisko Serba Konstantina Cupkovicia.

- Nie ma tematu Konstantina Cupkovicia w naszym klubie - dementuje te rewelacje sternik Asseco Resovii.

- W minionym tygodniu przebywał u nas na testach ukraiński przyjmujący Andrej Kutsmus, ale jest jeszcze kilka nazwisk nad którymi się zastanawiamy, decyzję o tym, kogo wybierzemy podejmie na początku tygodnia sztab szkoleniowy. Chcemy, aby drużyna w ostatnim etapie przygotowywała się do sezonu z czterema przyjmującymi. Być może uda mi się ogłosić nazwisko nowego zawodnika podczas wtorkowej konferencji prasowej w Galerii Rzeszów - kończy prezes Górski, który wyraził duże zadowolenie z przebiegu finalizacji umów z poszczególnymi sponsorami klubu. To też dobry znak.

Asseco Resovia przedłużyła kontrakt ze swoim utalentowanym libero Mateuszem Masłowskim o rok, czyli do trzech lat. Podczas jutrzejszego briefingu prasowego najprawdopodobniej podane zostanie nazwisko nowego oficera prasowego klubu. 7 września kolejny sparing z Nysą.

We wtorek, 29 sierpnia o godz. 11, rzeszowski klub zaprasza kibiców na Wyspę Asseco Resovii do Galerii Rzeszów na spotkanie z trenerami i siatkarzami naszej drużyny. Spotkanie będzie m.in. świetną okazja do porozmawiania z resoviakami, zrobienia zdjęć oraz zebrania autografów i zakupu przyborów szkolnych.

Marek Bluj

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.