Krzysztof Kozik zastąpił Beatę Szydło. Chce zreformować branżę energetyczną

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz

Krzysztof Kozik zastąpił Beatę Szydło. Chce zreformować branżę energetyczną

Sławomir Bromboszcz

Krzysztof Kozik z Libiąża 12 czerwca br. złożył ślubowanie i został posłem. Zastąpił Beatę Szydło, która zdobyła mandat europosła. Nie zamierza jesienią rozstawać się z Sejmem, wystartuje w wyborach, bo liczy na drugą kadencję.

Zdążył się już pan przyzwyczaić do bycia posłem? Coś w Sejmie pana zaskoczyło, rozczarowało?

Człowiek do wszystkiego szybko się przyzwyczaja. Tutaj panuje inny styl niż w samorządzie. Lubię działać, a rola posła czasem przypomina maszynkę do głosowania. Tu obowiązuje gra zespołowa, realizuje się linię przyjętą przez daną formację. Zdawałem sobie sprawę, że w Sejmie panuje walka polityczna. Momentami jednak poziom debaty mnie rozczarowuje. Nie jest to merytoryczna dyskusja, tylko pyskówki, blokowanie procesu legislacyjnego, obstrukcja. Później nie raz okazuje się, że i tak wszyscy głosują „za”. To niepotrzebne zabieranie czasu, ta sala mogłaby się zająć czym pożyteczniejszym niż przez pół godziny bić pianę. Niektórym chyba jednak o to chodzi, chcą zaistnieć w mediach, zyskać popularność. Ja taki nie jestem.

Ludzie zazwyczaj widzą posła siedzącego w sejmowej ławie. A jak od kulis wygląda jego praca?

Najczęściej w telewizji pokazywane są punkty obrad związane z głosowaniem. Praca posła to także uczestnictwo w posiedzeniach komisji i zespołach parlamentarnych. To podczas tych spotkań przygotowywane są projekty ustaw, nowelizacji. Nie można zapominać o pracy w terenie, spotkaniach. Zza biurka nie da się rozwiązywać problemów.

Jest pan członkiem komisji lub zespołu?

W dalszej części tekstu:

 • Jakie pomysły na branżę energetyczną ma Krzysztof Kozik?
 • Co chciałby zrobić, jeśli wygra wybory?
Pozostało jeszcze 78% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Sławomir Bromboszcz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.