Krzysztof Bałata, dyrektor Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie: Zarzut, że oszczędzam na załodze, jest niesprawiedliwy

Czytaj dalej
Fot. Fot. Krzysztof Kapica
Andrzej Plęs

Krzysztof Bałata, dyrektor Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie: Zarzut, że oszczędzam na załodze, jest niesprawiedliwy

Andrzej Plęs

Chcę wprowadzać zmiany, które będą korzystne dla bezpieczeństwa finansowego szpitala, czyli także dla ponad 2 tysięcy jego pracowników i ich rodzin, stąd oczekuję zrozumienia i akceptacji - mówi KRZYSZTOF BAŁATA, dyrektor Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie.

Jeśli wsłuchać się w pomruki na szpitalnych korytarzach, to czy poszedł Pan na wojnę z załogą? W imię czego?
Wiem, o co bój się toczy, wiem, że chodzi o przyszłość całego szpitala, jego pracowników, pacjentów. I wiem, że żaden samorząd nie będzie w nieskończoność pokrywał rosnących co roku długów. Na pewno nie toczy się żaden spór z załogą. Natomiast mogę powiedzieć, że pewien stan napięcia utrzymuje się pomiędzy niektórymi przedstawicielami organizacji związkowych, a dyrekcją, a nie tylko moją osobą. Czasem odnoszę wrażenie, że myli się dobro szpitala z dobrem pracownika szpitala. Rozumiem, że podstawową rolą związków zawodowych jest reprezentowanie interesów pracowników, ale ja nie łamię przepisów prawa. Na początku spotykałem się z tym, że - po moich spotkaniach z przedstawicielami organizacji związkowych - ich przekaz do załogi różnił się od tego, o czym i jak rozmawialiśmy podczas tych spotkań. Wobec tego zdecydowałem, że w istotnych sprawach będę pracowników informował bezpośrednio, w formie pisemnej. Poza tym jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze i to jest zasadniczy powód napięć. Kiedy tu przyszedłem, zauważyłem, że praktykowany jest dziwny system nagradzania. Przykład: wniosek o premie dla pracowników był uzasadniany: „za solidne wykonywanie pracy”, „za wzorowe wykonywanie pracy”, „za zaangażowanie w pracę”. A przecież pracownik w każdej instytucji ma „solidne wykonywanie pracy” w zakresie obowiązków.

W dalszej części przeczytasz:

 • jak dyrektor szpitala ocenia "opór" przeciwko wprowadzanym przez niego zmianom w szpitalu
 • jak - według niego - z zadłużonego szpitala uciekały wielkie pieniądze
 • co ma wspólnego "łomżing" z rzeszowskim szpitalem
Pozostało jeszcze 88% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Andrzej Plęs

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.