Krystian L. resztę życia spędzi za kratami. Dożywocie za zabójstwo biznesmena Jarosława Rudnickiego

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Izabela Krzewska

Krystian L. resztę życia spędzi za kratami. Dożywocie za zabójstwo biznesmena Jarosława Rudnickiego

Izabela Krzewska

Krystian L., skazany w czwartek prawomocnie za zabójstwo byłego wiceprezesa Jagiellonii Białystok, usłyszał wyrok dożywocia. To sankcja zarezerwowana dla najbardziej okrutnych lub „niereformowalnych” przestępców. Podlaskie sądy rzadko po nią sięgają. Średnio w dziewięciu na 100 przypadków.

Uderzał w twarz i głowę wiceprezesa z taką siłą, która zmiażdżyła praktycznie wszystkie kości czaszki, z wyjątkiem żuchwy. Połamane były oczodoły, gałki oczne przemieszczone. Był też cios nogą w szyję i złamana kość gnykowa. Opis obrażeń, które doprowadziły do obrzęku mózgu i agonii 56-latka, przyprawia o gęsią skórę, a według sądu to dowód na to, że Krystian L. musiał przewidzieć, że takie pobicie może się skończyć śmiercią pokrzywdzonego... i godził się na to.

W dalszej części artykułu przeczytasz m.in.:

 • Jak doszło do zabójstwa Jarosława Rudnickiego
 • Oni też zostali skazani na dożywocie
Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.