Kraków. Zadał kobiecie ciosy nożem, a potem chciał ratować. 83-latek ma wyrok

Czytaj dalej
Fot. Fot. Karolina Misztal / Polskapresse
Artur Drożdżak

Kraków. Zadał kobiecie ciosy nożem, a potem chciał ratować. 83-latek ma wyrok

Artur Drożdżak

Stanisław S. zapewne nie tak wyobrażał sobie sobie spokojne lata na emeryturze. Ma 83 lata, jest schorowany, porusza się o kulach, a właśnie został skazany na 5 lat za zabójstwo. W sprawach poszlakowych bardziej niż w innych ważny jest każdy detal więc trudno się dziwić, że nieco inaczej przedstawiała się sytuacja, gdy prokurator wysyłał do sądu akt oskarżenia, a nieco inaczej, gdy sąd kończył ją wyrokiem.

Śledczy informowali w oficjalnym komunikacie, że oskarżyli mieszkańca Podgórza o zabójstwo kobiety, której sprawca zadał ciosy nożem i tłuczkiem. Ranna zdołała jeszcze o własnych siłach wydostać się z mieszkania, znaleźli ją sąsiedzi, a policjanci po śladach krwi dotarli do lokum Stanisława S., w którym doszło do zbrodni.

Wersja śledczych

Podejrzany nie przyznawał się do winy i przekonywał, że obca obca osoba weszła do jego mieszkania w bloku i dokonała zbrodni, gdy on gospodarz spał. Tyle prokuratura.Dziś więcej wiadomo co się zdarzyło, bo sąd zrekonstruował przebieg wydarzeń na podstawie poszlak, opinii, zeznań świadków i słów oskarżonego.

O mężczyźnie można podać garść ogólnych informacji. Jest wdowcem, a jego dwoje dorosłych dzieci założyło swoje rodziny. Córka i syn pomagali mu z uwagi na wiek i liczne choroby, a wnuczka robiła zakupy i sprzątała.

Stanisław S. to emerytowany kierowca, do tej pory nie karany, mieszkaniec bloku przy ul. Spółdzielców w Krakowie.
Na co dzień z zainteresowaniem obserwował życie miejscowych amatorów piwa, taniego wina i drobnej zakąski. Towarzystwo „sępiło” od przechodniów parę groszy na te drobne radości życia, bo nie zhańbiło się pracą.

Znajoma z ulicy

W tym gronie była i Jadwiga S.. pani lat 46, którą nadgryzł już ząb czasu i działanie procentów z alkoholu. Wyróżniała się ciętym językiem pełnym wulgaryzmów na k. i s…

Czytaj więcej:

 • jak oskarżony tłumaczył ślady zbrodni, jakie znaleziono w jego mieszkaniu?
 • jakie obrażenia odniosła zamordowana?
 • jaką wersję zdarzeń przedstawili śledczy?
Pozostało jeszcze 75% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Artur Drożdżak

Dziennikarz zajmujący się sprawami sądowymi i prawnymi

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.