Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Klikasz na mapę i policjanci zajmują się sprawą

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mariusz Kapala
Sławomir Draguła

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Klikasz na mapę i policjanci zajmują się sprawą

Sławomir Draguła

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa już od 3 lat. Do tej pory mieszkańcy Opolszczyzny zgłosili już ponad 30 tysięcy interwencji.

Mapa na trwale wpisała się już w świadomości społeczeństwa, jako kolejny sposób kontaktu z policją - mówi podinspektor Marzena Grzegorczyk, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.- Jest również dobrym narzędziem, dzięki któremu każdy może mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy.

Przez ostatnie trzy lata, odkąd Krajowa Mapa Zagrożeń bezpieczeństwa jest aktywna, do opolskiej policji wpłynęło już ponad 30 tysięcy zawiadomień, a tylko w pierwszej połowie 2019 roku mundurowi z Opolszczyzny, otrzymali ponad siedem tysięcy takich zgłoszeń.

- Blisko 60 procent z nich, potwierdziliśmy i rozpoczęliśmy ich eliminację - dodaje Marzena Grzegorczyk.

Zdecydowana większość zgłoszeń dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości (ponad 2000), nieprawidłowego parkowania (ponad 1800) oraz picie alkoholu w niedozwolonym miejscu (ponad 700).

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Draguła

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.