Kontrowersje wokół ks. Henryka Jankowskiego. Plama na legendzie

Czytaj dalej
Fot. Anna Olejniczak
Dorota Abramowicz, Ewelina Oleksy

Kontrowersje wokół ks. Henryka Jankowskiego. Plama na legendzie

Dorota Abramowicz, Ewelina Oleksy

Wokół księdza Henryka Jankowskiego zrobiło się znów głośno po publikacji reportażu w „Dużym Formacie”. Wobec zmarłego 8 lat temu duchownego, byłego kapłana „Solidarności”, pojawiły się w tekście oskarżenia o molestowanie nieletnich. W internecie m.in. toczy się debata nad tym, czy ks. Jankowski powinien mieć pomnik w Gdańsku. O komentarz do sprawy poprosiliśmy Grzegorza Pellowskiego, członka Społecznego Komitetu Budowy Pomnika ks. Henryka Jankowskiego oraz Agnieszkę Owczarczak, przewodniczącą Rady Miasta Gdańska.

W czwartek pomnik księdza Henryka Jankowskiego w Gdańsku został oblany czerwoną farbą. Zamalowane zostały m.in. dłonie figury
Przemyslaw Swiderski

Z gdańskim piekarzem Grzegorzem Pellowskim, członkiem Społecznego Komitetu Budowy Pomnika ks. Henryka Jankowskiego rozmawia Dorota Abramowicz

Zna pan ostatnie publikacje na temat ks. Jankowskiego?
Znam i przyznaję, że byłem zaskoczony ciężarem tekstu w „Dużym Formacie”.

W dalszej części artykułu przeczytasz m.in.:

 • Grzegorz Pellowski: Tak naprawdę wcale nie tak wielu gdańszczan żąda demontażu pomnika. Szkoda mi bardzo ludzi, którzy tak piszą. Zapominają o tym, co ksiądz w tamtym czasie zrobił dla Polski.
 • Agnieszka Owczarczak: Jestem przekonana, że w przestrzeni publicznej Gdańska nie powinno być miejsca na upamiętnianie osoby, której moralność budzi tak wielkie wątpliwości. Jest to minimum, jakie jesteśmy dziś winni ofiarom
Pozostało jeszcze 91% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Dorota Abramowicz, Ewelina Oleksy

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

XYZ

Mamy tu dwie wypowiedzi
jedną roztropną i drugą nierozważną.
Każdy wybiera to co lubi, ja wybieram
tę pierwszą.
Warto by gdańszczan zapytać o zdanie
w tej sprawie.

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.