Materiał informacyjny WFOŚIGW

Konkurs „Tak dla Czystego Powietrza” rozstrzygnięty

Konkurs „Tak dla Czystego Powietrza” rozstrzygnięty Fot. WFOŚIGW
Materiał informacyjny WFOŚIGW

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozstrzygnął konkurs dla dzieci i młodzieży plastyczny na ekologiczny plakat pt. „TAK dla Czystego Powietrza”. Na konkurs wpłynęło 213 prac uczniów szkół podstawowych, przedszkoli i podopiecznych świetlic środowiskowych z województwa śląskiego. Jury przyznało 30 nagród i wyróżnień w sześciu kategoriach wiekowych.

To jest konkurs, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Promuje proekologiczne postawy i pokazuje nam jak oni postrzegają środowisko naturalne. W tym roku rozszerzyliśmy dostępność konkursu i wprowadziliśmy nową kategorię dla przedszkolaków – wyjaśnia Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Konkurs na ekologiczny plakat z zakresu efektów likwidacji niskiej emisji „TAK dla Czystego Powietrza” przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych i świetlic środowiskowych z województwa śląskiego. W tegorocznej edycji wpłynęło 213 prac, z których jury wybrało 30 najlepszych. Nagrody i wyróżnienia przyznane zostały w sześciu kategoriach wiekowych:

Największą konkurencję miała grupa A, w której zgłoszonych zostało 57 prac. Najmniej liczna była kategoria F. Do zwycięzców trafią m.in. drony, hulajnogi i czytniki e-booków oraz zestawy do rysowania i książki.

Pierwsza edycja konkursu, organizowanego przez WFOŚiGW w Katowicach, odbyła się w 2019 roku.

Pełna lista laureatów konkursu „TAK dla Czystego Powietrza” na stronie:
www.wfosigw.katowice.pl/9-aktualnosci/2741-kolejny-konkurs-tak-dla-czystego-powietrza-rozstrzygniety

Materiał informacyjny WFOŚIGW

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.