Koniecpol będzie miał wodociąg? Leszczyna: "Premier Szydło nie dotrzymała obietnicy"

Czytaj dalej
Fot. Bartłomiej Romanek
Aneta Kaczmarek

Koniecpol będzie miał wodociąg? Leszczyna: "Premier Szydło nie dotrzymała obietnicy"

Aneta Kaczmarek

W przyjętym budżecie państwa nie ma pieniędzy na wodociąg dla gminy Koniecpol. Rząd zapewnia: pomoc będzie z rezerwy na likwidację skutków klęsk żywiołowych.

Izabela Leszczyna, posłanka Platformy Obywatelskiej, poinformowała na Twitterze, że Sejm nie przyjął poprawki do budżetu na 2016 rok dotyczącej dotacji na budowę wodociągu w gminie Koniecpol. Chodzi o 20 proc. wkładu własnego, których Koniecpol nie ma. Bez tej sumy nie otrzyma wsparcia z budżetu.

„Premier Beata Szydło nie dotrzymała obietnicy złożonej mieszkańcom gminy Koniecpol, przepadła poprawka o rezerwie cel. na wodociąg, PiS był przeciw” - napisała na Twitterze posłanka.

Premier Beata Szydło w Koniecpolu [RELACJA LIVE] Nie zostawimy ludzi bez pomocy i bez wody

Sejm i pieniądze dla Koniecpola. Premier Beata Szydło: Ja słowa dotrzymuję

Czy można wierzyć w rządowe obietnice ws. wodociągu dla Koniecpola?

- Pani premier w Koniecpolu powiedziała, że pomoc będzie najszybciej jak to możliwe. Problemy Koniecpola są mi bardzo bliskie, bo dotyczą ludzi z mojego regionu i zajmowałam się nimi od 4 lat. Pomagałam po wichurze, a gdy dowiedziałam się o wodociągu, próbowałam znaleźć pieniądze na ten cel, bo zawsze jest rezerwa dla samorządów. Ustawa o finansach publicznych zakłada, że by dostać pomoc z budżetu, konieczne jest 20 proc. wkładu własnego. Szukaliśmy, skąd wziąć te pieniądze - czy z Urzędu Marszałkowskiego, czy w Urzędu Wojewódzkiego itd. Niestety po wyborach i zmianie władz nie mieliśmy żadnego ruchu. Przygotowałam więc poprawkę z rezerwą celową w wysokości 20 mln zł, którą zdjęłam z Centralnego Biura Antykorupcyjnego, bo nie wiadomo dlaczego PiS dołożył im te pieniądze. Zarówno posłowie, jak i pani premier wiedzieli, że jest taka poprawka, mogli to przegłosować. Mogli też zdjąć moją poprawkę i w jej miejsce dać swoją, i mówić, że PiS dał Koniecpolowi pieniądze na wodociąg. Przyznam, że na takie właśnie rozwiązanie liczyłam. Tego jednak nie zrobili. Mam nadzieję, że szum, który wytworzył się na Twitterze po tym, jak zamieściłam informację na ten temat, przyniesie podobny skutek jak w przypadku 20 mln zł na szkolę ojca Rydzyka - skomentowała dla nas wpis na Twitterze Leszczyna.

Informację tę natychmiast zdementowała posłanka Prawa i Sprawidliwości, Jadwiga Wiśniewska, zapewniając, że obietnica pani premier zostanie zrealizowana.

„Platformiane kłamstwo. Będzie pomoc dla Koniecpola. Koniecpol otrzyma finansowanie z rezerwy na likwidację skutków klęsk żywiołowych, w tym przypadku suszy” - napisała Wiśniewska.

Do sprawy odniosła się też premier Beata Szydło, która w ubiegłym tygodniu przyjechała do Koniecpola, gdzie zapewniała o rządowej pomocy dla tej gminy. Kilka jej sołectw zmaga sie z brakiem wody, która jest dostarczana przez strażaków beczkowozami. „Co zrobi poseł Leszczyna? Mówiła coś o kłamstwie. Przeprosi czy przemilczy? Ja słowa dotrzymuję. Koniecpol - damy radę” - napisała na Twitterze premier Szydło.

Wczoraj w sprawie wypowiedział się rzecznik rządu Rafał Bochenek. Powtórzył, że pomoc dla Koniecpola będzie.


*Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
*Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
*Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
*Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
*1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

Aneta Kaczmarek

Komentarze

5
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

west

To ja mam pytanie drobne.
Po co komu taka gmina, która nie potrafi zebrać 20% gotowizny na taka inwestycję, która potrzebna jest mieszkańcom?
Widać im samym specjalnie na tym wodociągu nie zalezy, bo inaczej sami współfinansowaliby taki wydatek.
Choćby w formie podatku celowego.
Przecież to komuną śmierdzi na odległość.
A PiS udowadnia, że rząd jest od dobrodziejstwa. I to rząd ma zrobić mieszkańcom dobrze, a nie oni sobie sami.

życzliwy

i to nazywa se PO prostu Pudrowanie PeOwskiego gówna przez Izabele Leszczyna, posłankę Platformy Obywatelskiej !

adam

to mogliście już kilka takich wodociagow wybudować. WSTYD!. Mógł Pan Premier Tusk , po 3 miesiącach swojego premierowania przyjechać do Koniecpola , zobaczyć i coś zarzadzić . Ale żeby tak zrobic to trzeba być KIMŚ , a nie POśmiewiskiem _ POśmiewiskiem - KELNEREM Europy... .

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.