Komitet budowy pomnika Piłsudskiego w Rzeszowie: Mamy nadzieję, że odsłonięcie za rok

Czytaj dalej
Fot. Materiały komitety budowy pomnika
Bartosz Gubernat

Komitet budowy pomnika Piłsudskiego w Rzeszowie: Mamy nadzieję, że odsłonięcie za rok

Bartosz Gubernat

O tym, na jakim etapie jest budowa pomnika oraz jak przebiega zbiórka funduszy, rozmawiamy z dr. Dariuszem Ziębą, prezesem Komitetu Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie.

W przyszłym roku, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ma zostać odsłonięty w Rzeszowie pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego. Na jakim etapie są przygotowania do jego budowy?

Cały czas idziemy do przodu, a wybraliśmy, trochę z konieczności, metodę małych kroków, przy czym każdy z członków zarządu mocno się angażuje. Za postępem prac stoi olbrzymia praca, której nie wolno nikomu lekceważyć. Z każdego małego kroczka się cieszymy i co istotne, ostatnio jest ich coraz więcej. Punktem zwrotnym była tegoroczna uchwała Rady Miasta Rzeszowa, w której to miasto zobowiązało się do przygotowania placu pod budowę naszego pomnika. Następnie na wakacjach radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego przyjęli uchwałę o przekazaniu 200 tys. zł na jego wykonanie. Dziękujemy wszystkim instytucjom za wsparcie. W ten sposób zagwarantowano nam większość pieniędzy potrzebnych na budowę pomnika. Pozostało nam do zebrania już tylko honorarium dla artysty rzeźbiarza, pana Władysława Dudka.

W dalszej części artykułu przeczytasz:

 • ile pieniędzy brakuje na budowę
 • kto znalazł się w gronie większych sponsorów
 • jak wygląda sprawa przygotowania placu
Pozostało jeszcze 81% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Bartosz Gubernat

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.