Monika Zacharzewska

Kochać zdrowym sercem należy nie tylko w walentynki

Monika Zacharzewska

Kochamy sercem czy raczej to miłość wpływa na pracę naszego serca? O tym w walentynki rozmawiamy z dr. Zbigniewem Kiedrowiczem, ordynatorem oddziału kardiologii w słupskim szpitalu.

Romantycy mówią, że to serce wpływa na miłosne uniesienia. Rzeczywiście tak jest?
Jest raczej odwrotnie. Za miłosne uniesienia odpowiada przecież przede wszystkim nasz mózg i procesy, które w nim zachodzą. I to raczej te uniesienia wpływają na serce. Co prawda w tradycji i kulturze mówi się, że serce to centrum miłości, emocji, przywiązania, ale to nie jest prawda.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Monika Zacharzewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.