Artur Drożdżak

Klient podwyższonego ryzyka, czyli urojona krzywda Władka

Oskarżony Władysław K. był przekonany, że pracownica firmy pożyczkowej  wyrządziła mu krzywdę i postanowił ją uśmiercić Fot. 123rf Oskarżony Władysław K. był przekonany, że pracownica firmy pożyczkowej wyrządziła mu krzywdę i postanowił ją uśmiercić
Artur Drożdżak

W tamto jesienie popołudnie Beata poszła do stałego klienta po ostatnią ratę spłaty pożyczki. Gdy przekroczyła próg mieszkania emeryt popchnął ją na podłogę, usiadł na kobiecie i zaczął zadawać ciosy. Ledwie uszła z życiem.

Władek dał się namówić i pojawił się w dużej firmie pożyczkowej gdzieś w połowie 2016 r.

Wyglądał na poważnego i wypłacalnego, ale Beata od początku czuła, że coś jest z nim nie tak. Złe przeczucia zachowała tylko dla siebie.

Sumiennie wykonywała swoje obowiązki, podpisała umowę z nowym klientem i na jej podstawie miała od niego osobiście odpierać kolejne raty spłaty pożyczki.

Emeryt klientem Beaty

Dowiedziała się, że na co dzień Władek urzędował w mieszkaniu w hotelu robotniczym w małym miasteczku na północ od Krakowa. Jako były pracownik spółdzielni mleczarskiej otrzymywał co miesiąc emeryturę w wysokości 2200 zł.

Sytuacja osobista 70-latka była dla Beaty tajemnicą, ale w tym miejscu można zdradzić, że edukację zakończył na szkole podstawowej, miał dwójkę dorosłych, samodzielnych dzieci, nie był wcześniej karany. Majątku żadnego się nie dorobił.

Z żoną utrzymywał dość luźne relacje. Nie mieszkała z nim pod tym samym adresem.

Jako klient firmy pożyczkowej Władek wywiązywał się sumiennie z nałożonych na niego obowiązków finansowych.

Beata dzwoniła do niego z kilkudniowym wyprzedzeniem i uprzedzała kiedy, i o której godzinie, odwiedzi go, by odebrać pieniądze za spłatę pożyczki. Gotówka zawsze była na czas. Mieszkanie zwykle było wysprzątane, gdzieś tylko można było dostrzec butelki po alkoholu, ale gospodarz nigdy nie wyglądał na pijanego. Zwykle z gościem odbywała zdawkową rozmowę o zmiennej pogodzie i trudach życia.

Propozycja pożyczki

Gdzieś po roku Beata postanowiła odwiedzić Władka, by zaproponować mu kolejną pożyczkę. Wybrała się pod dobrze znany jej adres ze swoim kierownikiem Albertem.

Gospodarz przyjął ich dość chłodno, wysłuchał propozycji, ale z jego miny goście wywnioskowali, że jest jakiś nieobecny duchem. Jakby myślami krążył w zupełnie innych rejonach i tylko zdawkowo przytakiwał, gdy zapytali go, czy znajdzie czas, by się zastanowić nad ich nową ofertą dla, jak to określali, wyjątkowych klientów.

Czytaj więcej:

  • Atak nożem i kluczem 
  • Ucieczka na kolanach
Pozostało jeszcze 70% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

    Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

    już od
    29,00
    /4 szanse
  • Płatność za artykuł

    Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

    1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Artur Drożdżak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.