Bydgoskie piłkarki walczą o utrzymanie w ekstraklasie. Wczoraj w samo południe w Gdańsku nie zdołały jednak wydrzeć punktów Sztormowi.

Sztorm Gdańsk - KKP 2:1 (0:0)

Bramki: Klaudia Słowińska 2 (65, karny, 75) - Karolina Pancek (77).
KKP: Palińska - Pawłowska I (51. Pancek), Lewandowska I, Kaźmierczak, Daleszczyk - Kałuzińska (77. Siwek), Ossowska, Łuczak I (67. Siemińska), Wawer, Dudek (30. Sobczyk) - Szlendak.
Inne wyniki 18. kolejki: AZS PSW Biała Podlaska - Olimpia Szczecin 1:0, AZS PWSZ Wałbrzych - Górnik Łęczna 1:3, GOSiR Piaseczno - AZS Wrocław 0:2, Mitech Żywiec - Zagłębie Lubin 1:0, Medyk Konin - Czarni Sosnowiec 6:1.
W 19. kolejce (16-17.04): KKP - AZS Wałbrzych.

Zawodniczki KKP po tej porażce są w bardzo trudnej sytuacji.

W Bydgoszczy było 1:1. W Gdańsku do 65. minuty też był remis, ale 0:0. Wtedy gospodynie objęły prowadzenie po golu z karnego. - Według nas faul był poza polem karnym, ale sędzia przeciągnęła akcję o kilka metrów - tłumaczył rozżalony Maciej Pietrzyk, rzecznik KKP.

Kolejne gole padły z akcji. Na 2:0 w 75. min. to silne uderzenie zza „16“ pod poprzeczkę tej samej piłkarki - Klaudii Sło-wińskiej. - Odpowiedzieliśmy po 2 minutach, gdy po wolnym i dużym zamieszaniu Karolina Pancek z bliska wepchnęła piłkę do bramki - dodaje Pietrzyk. Trener Mariusz Raczkowski musiał dokonać niewymuszonych zmian. Już w 30. min. Dudek naciągnęła mięsień czworogłowy, a w 51. z powodu kontuzji musiała zejść Pawłowska. Drużyny nie stworzyły wielu okazji, choć remis byłby najbardziej sprawiedliwy.

Autorzy: MF, AS

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.